Przy każdym uruchomieniu systemu SoundMax instaluje się ponownie

Wymieniłem system w PC z XP-SP3 Home Edition 32 bit na Win 7-SP1 32 bit  I tu zaczęły się kłopoty wszystko działało oprócz dźwięku bo niestety ale sterownika ze zintegrowanej karty dźwiękowej od Xpeka nie da się zainstalować w obecnym systemie. Znalazłem w internecie sterownik SoundMaxa który po zainstalowaniu działa w porządku ale po każdym ponownym uruchomieniu systemu pokazuje się komunikat że ze względu na zmianę ustawień muszę ponownie zainstalować SoundMaxa. Proszę o pomoc czy można coś temu zaradzić?

Przede wszystkim jaki masz komputer, marka model, jeśli “składak” podzespoły (najważniejsze karta dzwiękowa i płyta główna). Sprawdź sprzęt czy wszystko działa/jest podłączone poprawnie

Chciał bym kupić taką kartę dźwiękową na USB  która będzie działać z płytą główną Asus P5VD2-MX. Procesor Intel pentium 4 531 3,00GHz/800MHz  MB LGA775 Box

Karta grafiki Asus GeForce 7300LE 256MB

Moduł pamięci DDRAM2 512 MB(w tej chwili rozbudowany do 2GB)533MHz Samaung. Dane zasilacza chyba nie są konieczne. XP-ek posiadał zintegrowaną kartę dźwiękową SoundMAX której niestety win.7 nie chce zainstalować. W chwili obecnej mam zainstalowanego soundmaxa pod Vistę ale niestety instaluje się za każdym uruchomieniem systemu, w komputerze po za panelem dodaj /usuń program nie ma po nim żadnego śladu nie mówiąc już o ikonie na pulpicie czy o jakimś panelu sterowania tej aplikacji, jest on niby zintegrowany z win.7 ale po każdym wyłączeniu komputera ustawienia sterowników się zmieniają. W skypie ciągle muszę zmieniać ustawienia audio bo jak działają głośniki to nie działa mikrofon i na odwrót. Więc proszę poradźcie jaką kartę mam kupić i czy przypadkiem nie będę musiał wymienić płyty głównej. 

Widzę że wszyscy olali moją prośbę o pomoc więc sam wam odpowiem co zrobiłem może ktoś skorzysta z tej rady. Wywaliłem wszystkie sterowniki soundmaxa jakie tylko udało mi się pobrać z internetu, kupiłem kartę dźwiękową USB pod win.7 zainstalowałem sterownik z nośnika podłączyłem głośniki, mikrofon i wszystko jest OK. Temat uważam za zamknięty nie dziękuję za pomoc.