Przy rozdzielczościach innej niż domyślna dla systemu, gry minimalizują się

Hej. Praktycznie od samego początku użytkowania niedawno nabytego laptopa (sygnatura) zauważyłem, że są pewne problemy z grami pełnoekranowymi. Mianowicie jeżeli próbuję uruchomić grę w innej rozdzielczości niż domyślna dla systemu (FullHD), gra jest automatycznie minimalizowana do paska i każda próba jej przywrócenia kończy się kolejną minimalizacją. Co dziwne niektóre tytuły jak np. GRID2 bez problemu uruchamia się w niższej rozdzielczości, ale np. z GTA San Andreas, rFactor, Mobility dzieją się takie dziwne rzeczy. Sądziłem, że mogą to być problemy ze skalowaniem obrazu na wyświetlaczu laptopa, ale za żadne cuda świata nie widzę takich opcji ani w ustawieniach Intela, ani w ustawieniach nVidii, ani w ustawieniach systemu. Powiem szczerze, że nie mam już pomysłu na ten przypadek.

GTA S.A to starsza gra, próbowales uruchomić ją w trybie zgodności z Xp

Nie gram w gry, ale może najprostsza  metoda okarzę się najskuteczniejsza

Sprawdź jakie ustawienia grafiki masz ustawione w grach dokładnie chodzi o rozdzielczość. 

W tej chwili pracuję na rozdzielczości FullHD. Jeżeli w grze mam ustawioną tę rozdzielczość to jest ok, ale jeżeli ustawię jakąkolwiek inną to gra automatycznie ląduje w pasku. O dziwo jeżeli ustawię rozdzielczość ekranu w systemie na niższą i uruchomię grę w takiej rozdzielczości wszystko jest ok. Tutaj już nie chodzi o konkretną grę, ale o praktycznie każdą. Powiem szczerze, że nie mam doświadczenia z kartą nV/Intel, próbowałem znaleźć jakieś opcje czy informacje ale nie specjalnie jest coś napisane.