Przy ruszaniu dużych archiwów, komputer się "zatrzymuje"

Witam, zauważyłem, że przy ruszaniu, rozpakowywaniu czy skanowaniu archiwów ok. powyżej 1,5 Gb komputer zatrzymuje się (przycina się coraz bardziej z trwającym rozpakowywaniem czy skanowaniem). Nic już niemożna zrobić nawet jak już rozpakuje się. Pomaga twardy reset. Co może być przyczyną zapytajnik.png

Gdy rozpakowywałem 2,5Gb (podzielone na party) rar’a do ok 50% było normalnie (3 minuty) ale potem następne 50% (10 minut), a na komputerze już nic nie można było robić.

Skanowanie całego komputera. Też w pewnym momencie (chyba przy skanowaniu archiwów, ale nie wiem na pewno) komputer też totalnie przymula i też nie idzie nic zrobić, a już ostatnio nawet wyskanować do końca.

Zużycie Pamięci RAM skacze. przez ok. 30 sekund wzrasta od 2Gb do 3,5Gb i znowu spada do 2,0Gb i tak w kółko. Procesor jest średnio w 70-80%. (Dane z Menedżera zadań Windows)

jakim programem rozpakowujesz ??

daj może logi,

sprawdź może jeszcze w Menedżerze urządzeń, czy dyski pracują w trybie UDMA, może tu leży problem

Rozpakowuje WinRAR’em, a skanuje Kaspersky’m Internet Security 2009

HijackThis

Z tego co wyczytałem to UDMA jest to połączenie poprzez ATA, ja mam SATA 2.

Animologic , chodzi o kompa z sygnaturki?

Jeśli chodzi o HJT, masz troche syfu typu wszelkie toolbary, dużo plików z “(file missing)” (plik zaginiony). Nie licząc tego zaniepokoił mnie wpis:

Nie znam się za bardzo na logach, ale wydaje mi się, że to nie jest przyjazny plik ; ] (jak coś to mnie poprawcie).

I jeszcze dostrzegłem dużo dziwnych, 3 literowych plików *.exe właśnie tych “zaginionych”.

loltoFFik , tak, kom z sygnaturki.

A ten wpis:

jest od kamerki Creative’a

A co do reszty to musiałbym posprawdzać dokładniej, bo różnego syfu się instalowało z którego się już nie używa.

BTW: Może się to wyda dziwne, ale jak miałem Counter-Strike Non Steam i program SXE to czasem robiły się podskoki pamięci do ~2,5 GB. Usunięcie programu pomogło.

loltoFFik , miałem jakiś czas CS:NS ale przerzuciłem się na Steam’a i wtedy NS’a wyrzuciłem.

A miałeś program SXE - anticheatowski program, trzeba było go uruchomić, włączyć CSa i można było grać na serwerach chronionych tym programem.

nie, miałem tylko SSW 5.1

wiesz co może pierw wyczyść rejestr, pousuwaj zbędne programy, zoptymalizuj system

devil33 , gra wstępna zakończona. Czyszczę kompa CCleaner’em, programy zbędne też pousuwane, niedawno robiłem gruntowną defragmentację. A tak na marginesie to 1,5 miesiąca temu był kompletny format.

Dziwne, taki komp (tym bardziej, że 4-rdzeniowy procesor…) a zamula :expressionless:

A co powiecie na to:

?

BTW: Otwórz bude i sprawdź, czy wszystko dokładnie jest podłączone i czy dobrze siedzi. Druga rzecz, to zrób “Error scan” w HD Tune. Powodzenia :slight_smile: