Przy starcie są do wyboru 3 systemy 2 nie wiem skąd

Witam mam taki mały problem, gdy włączam komputer to mam do wyboru Microsoft windows xp professional i własnie chodzi mi o to że chciałbym wykasować tamte dwa systemy bo po pierwsze nie wiem skąd sie wziely a po drugie to musze wybieać system co wydłuża włączanie się komputera

Podaj zawartość pliku boot.ini

Otwórz panel sterowania->system->zakładka zaawansowane->sekcja uruchamianie i odzyskiwanie->przycisk ustawienia->sekcja Domyślny system operacyjny->przycisk Edytuj.

Otworzy się notatnik z plikiem boot.ini

Podaj go i powiedz, który system wyrzucić.

Jak sama nazwa wskazuje są to kopie bezpieczeństwa utworzone przez TuneUp. Tu masz coś w rodzaju podręcznika do niego:

http://download.tune-up.com/manuals/tun … 008-pl.pdf

@cosik_ktosik

A nie lepiej poprostu wyłączyć to w TuneUpie? Zawsze trochę więcej miejsca na dysku :slight_smile:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional (TuneUp-Kopia Bezpieczeństwa) (bootscreen)” /noexecute=optin /fastdetect /maxmem=1015 /numproc=2 /TUTag=7V7RL0-BAK /KERNEL=kernel1.exe

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect /maxmem=1015 /numproc=2 /TUTag=7V7RL0 /Kernel=TUKernel.exe

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional (TuneUp-Kopia Bezpieczeństwa)” /noexecute=optin /fastdetect /maxmem=1015 /numproc=2 /TUTag=7V7RL0-BAK

te dwie kopie bezpieczeństwa chce usunąć

Jeśli masz TuneUpa to wyłącz to w nim lub zmień timeout z 30 na 3. Jeśli nie masz to:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Poczekaj jeszcze na odpowiedź kogoś innego, nie jestem pewien co do wyrzucenia:

/maxmem=1015 /numproc=2 /TUTag=7V7RL0 /Kernel=TUKernel.exe

ok poczekam

Tamte wpisy możesz usunąć, ale prawidłowo ten plik powinien wyglądać, tak:

Więc, jeżeli nie używasz tamtego programu, to albo go odinstaluj i sprawdź, czy wszystko wróciło do normy albo zapisz tą ostatnią wersję.

no jest już dobrze dzięki wszystkim :smiley: