Przy stracie komp coś wyszukuje, zamulony


(lubelmar) #1

Witam, od pewnego czasu komp rodziców przy starcie pokazuje planszę firmy MSI Series 8xtreme a potem pojawia się czarny ekran i mniej wiecej to: VIA Serial Ata Raid Bios...

Press TAB to view

Scan Devices :

Channel 0 Master : No Device

Channel 1 Master : No device

potem uruchamia sie win xp i po chwili instalacja nowego sprzetu Ata Raid. Po chwili szukania info ze nie ma aktualnych sterowników. (instalacja nowego sprzetu raz na tydzien sredni sie załącza) Proszę o sprawdzenia loga, ewentualnie info dlaczego tak sie dzieje z kompem? Wczesniej wszystko było cacy !!


(adam9870) #2

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw).

Usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Pliki i foldery zaznaczone usuwasz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.

Jeżeli wpisy 015 będą stawiać opór to usuń je narzędziem KillTrusted 0.7

Start => Uruchom => wpisz services.msc => zatrzymaj proces Loading Outpost Connections następnie odpalasz HijackThis Misc Tools => Delete NT service => wpisz KDE => Ok i zresetuj komputer.

Pobierz program Ewido zrób update i przeskanuj.

Po wykonaniu w/w dajesz nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.


(lubelmar) #3

Plików zaznaczonych nie było na twardym, wpisy usunąłem hijackthis, 015 stawiaja opór przy uruchamianiu programu KillTrusted0.7 wysakakuje komunikay: Warning! This tool will remove your HOSTS FILE! If you have specificial HOSTS with adblocks\DNS Redirects, please backup it!

i nic sie z nim wiecej nie dzieje

to zrobilem - czy to bylo do

bo jesli nie to co z tym wpisem 023 ??


(adam9870) #4

A czy ustawiłeś na pokazywanie ukrytych plików i folderów ? Bo te pliki mogłby być ukryte. Jak nie zrobiłeś tak to zrób i poszukaj. Aby włączyć pokazywanie ukrytych wejdź do Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Zakładka Widok>>Zaznacz opcję "Pokaż ukryte pliki i foldery". Potem tylko potweirdź klikając na OK.

Jak mimo tego nie znajdziesz to Start>>Wyszukaj>>Pliki lub foldery. I tam poszukaj. Jak też tam nie znajdziesz to zrobimy to innym sposobem.

:hmmm: W takim razie powinienno się użyj starszej wersji czyli 0.6. Tylko, że link który mam do niej nie działa, a w google nie mogę znaleźć :expressionless: :frowning:

Tak to było do tego wpisu. (wpis w hijacku oczywiście też usuwasz)


(lubelmar) #5

zaznaczyłem pokazywanie ukrytych plików ale nadal ich nie widzi

chyba trzeba spróbować inaczej.

Kill trusted 0.6 linki nie działają, ale jak patrze na nowego loga z HijackThis to 015 nie ma.


(adam9870) #6

W takim razie daj nowe logi (hijack+silent) - zobaczy się jak jest dokładnie ;]


(Gblade) #7

To oznacza, że killtrusted wywali cały plik hosts i postawi nowy, ale przed tym cię ostrzega, że jeżeli masz w nim coś ustawione np. zablokowane stronki, przekierowania , to zostaną one utracone. Jeśli killtrusted nie da się ruszyć to zrób tak, otwórz notatnik i wklej:

Plik>>>zapisz jako>>>killtrusted.inf >>>ppm na plik>>zainstaluj .

I oczywiście wklej nowe logi.


(lubelmar) #8

silent strasznie długo robił loga ok. 30 min chyba cały zrobił


(Gblade) #9

czysto