Przy włączaniu laptopa na 3-4 minuty pojawia się czarny ekran z kursorem

Witajcie,

Problem pojawił się jakieś dwa tygodnie temu. Przy włączaniu laptopa, po ekranie logowania, pojawia się czarny ekran z kursorem myszy (aktywnym). Trwa to jakieś 3-4 minuty, po czym system odpala. Jest to dość irytujące, bo trzeba sporo poczekać na całkowite włączenie się laptopa i możliwość jego użytkowania. 

Pierwsze co zrobiłem, przeskanowałem avastem, dr. web’em, cc cleanerem i adw cleanerem. Uaktualniłem również sterownik karty graficznej, ale nic nie pomogło.

Czy ktoś zna rozwiązanie problemu? Będę bardzo wdzięczny za wszystkie wskazówki.

 

Laptop: Lenovo G580

System operacyjny: Windows 8.1, 64-bitowy

Procesor: Intel® Pentium® CPU 2020M, 2,40 GHz

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Prawdopodobnie masz ustawionych dużo procesów na autostarcie ,toteż uruchomienie procesu explorer (on obsługuje pulpit - chyba) trwa długo lub jest ładowany nie na początku.

 

musisz uruchomić ‘msconfig’ wejść w zakladki odpowiadające za uruchomienie procesów autostartowych i odznaczyć te które nie mają się ładować (np. hamachi, skype). W win8 może to wyglądać inaczej.

 

dodatkowo procek 2,4 nie jest za bardzo szybki co też może powodować 'zadławianie" się systemu.

Wykonaj mały test komputera.