Przy włączaniu systemu win XP następuje restart

(Qumplee) #1

Mam pewien problem. Przy włączaniu systemu Windows XP , a dokładnie wtedy kiedy wyskakuje logo Xp i system się ładuje, po tym wszystkim monitor gaśnie i włącza się wyświetla się czarne tło i następuje restart systemu. I tak w kółko. Proszę o szybką odpowiedz. Ps. komputer napewno się nie przegrzał.

(Seba86mu) #2

Wcześniej było w porządku ?

Od jakiego momentu się tak dzieje ?

Skąd ta pewność ? Sprawdzałeś temperatury w BIOSie ?

(Qumplee) #3

cpu- 30 stopni c

mb- 26 stopni c

czy to dobra temperatura?

zaczelo mi sie tak dziac dzisiaj, zwykły normalny dzien jak zawsze z takim samym wykorzystaniem komputera

(Seba86mu) #4

Temperatury jak najbardziej w porządku.

Instalowałeś jakiś probram, łatkę na Windowsa, sterowniki czy coś w tym stylu ?

Może odinstalowałeś coś ?

(lazikar) #5

szybko to można ...

Musisz podać konfiguracje komputera.

Proponuje na początku posprawdzać podzespoły odłączając co można, sprawdzić czy dobrze podłączone itd.

(Qumplee) #6

nic nie instalowalem i zrobilem tak jak powiedzial LAZIKAR po odlanczalem wszystko i podpiolem i dalej nie dziala.

ale przy restarcie slychac ze silnik twardego dysku staje i znowu zaczyna pracowac a wentylator dalej dziala jest mozliwosc ze padl mi dysk twardy?

(Seba86mu) #7

Możliwe, że to wina zasilacza.

oraz

sprawdź jaki posiadasz zasilacz (producent, moc).

(Qumplee) #8

już problem rozwiązany. to byla wina twardego dysku. zawiozlem do naprawy a gosc powiedzial ze trzeba go zmarkowac . i teraz wszystko chodzi.

Można zamknąć temat

(Wczerwonym) #9

Witam, mam identyczny problem. Próbowałem korzystać z powyższych porad ale nie pomogło. Ostatnia moja nadzieja w tym co napisał freequs w ostatnim poście. Powiedzcie co oznacza zmarkowanie dysku i jak można to zrobic??

(Cosik Ktosik) #10

Spróbuj naprawić system z konsoli odzyskiwania: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... entry76658

(zobacz tą poradę z plikiem kernel32.dll)

Jak zawiedzie, spróbuj przywrócić system z wiersza poleceń: Klik

(Wczerwonym) #11

Dzięki, problem rozwiązany. Jednak stało się to jakimś dziwnym sposobem, skorzystałem z tego pierwszego linku, ale nie nie udało mi się wejść w konsoli do folderu C:/windows (jakimś cudem nie znajdowało na dysku C żadnych plików, wskazywało że jest pusty) i przypadkiem z poziomu C:/ wpisałem komendę chkdsk sprawdzającą dysk i zaraz potem system zaczął działać bez problemu. Trochę to dziwne, ale nie będę się zagłębiał w to jak to się stało tylko cieszył że działa. W każdym razie dzięki za pomoc!