Przy zamykani FIREFOXA zakańcza mi pobieranie plików?

witam! Mam windows 7 w i jak pobieram pliki z w menadzeze firefoxa to w momencie kiedy zamykam przegladarke urywa od razu pobieranie plikow? pomocy

ten dodatek napewno załatwi sprawe https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/256/

Dlaczego miałoby być inaczej?

Menedżer pobierania w Firefoksie (i nie tylko) jest częścią przeglądarki - mimo że domyślnie menedżer pobierania wyświetlany jest w osobnym oknie, nie jest osobnym procesem.

Skorzystaj z zewnętrznego menedżera pobierania (np. Orbit Downloader).

Po wyłączeniu okna przeglądarki pobieranie plików powinno trwać dalej, przynajmniej jest tak u mnie. No najwyżej, że wyłączasz Firefoxa poprzez zakończenie procesu w menedżerze zadań… Pobieranie trwa dalej gdy wyłączysz okno “menedżera” pobierania Firefoxa, lecz potem gdy wyłączysz okno przeglądarki do zostanie przerwane. Więc jeśli masz osobne okno do pobierania, to nie powinno się przerywać po wyłączeniu Firefoxa. Wejdź w Narzędzia >> Opcje i zaznacz “Wyświetlaj menedżer pobierania podczas pobierania plików” jeśli nie jest zaznaczone. Jeśli jest, to spróbowałbym ściągnięcie najnowszej wersji i reinstalacje Firefoxa (najlepiej programem Revo Uninstaller).