Przycinajace sie filmy

Witam !

Od 2 dni caly czas siedze nad jednym problemem.

Otoz chodzi o odtwarzanie filmow na Viscie.

Przez pierwsze 2 minuty filmu jest ok, pozniej zaczyna sie przycinanie. Nie jest ono czesto, potrafi sie zacinac co minute, potrafi co 10 sekund, ale jest to upierdliwe. Probowalem Vista codecs, kl codec, playerami subedit, allplayer i dalej to samo… Wyglada to tak, jakby mial problem ze szczytywaniem z dysku, ze tak przycina.

Dzisiaj wrzucilem od nowa system z recovery disc i jest to samo… Nawet codecow nie instalowalem, bo film dziala, ale po 2-3 minutach juz zauwazylem ze sie raz przycial…

Moze ktos mial podobny problem ? BARDZO prosze o pomoc !

EDIT:

Mam Viste Business, HP Pavilion dv2317us. Core 2 duo, 1 gb ramu, wiec raczej to nie wina slabego sprzetu…

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

dzordzykkk

może antywirusa wyłącz w czasie projekcji filmu

To może zainstaluj paczkę kodeków Vista Codec Package 4.4.7. U mnie mimo słabszego kompa nic nie tnie po ich zainstalowaniu.

Spróbuj jeszcze z kodekami ffdshow. Ja nie miałem z nimi żadnego problemu na Viście

Witam ponownie.

Niestety problem wystepuje dalej.

Instalowalem to, co podawaliscie wyzej i nic, dalej sie tnie, i na subedicie i na allplayerze i na winampie, wiec to nie wina playerow, tylko pewnie kodekow…

Ktos ma jeszcze jakies pomysly ?

A czy gdy nie oglądasz filmu (nie włączony lub pauza) to świeci lub mruga kontrolka dysku twardego? I powiedz czy to wszystkie filmy sie tną czy tylko niektóre?

PPM na Komputer->Zarządzaj->Narzędzia systemowe->Menedżer urządzeń->Stacje dysków->2x klik na swój dysk->Zakł. Zasady->Zaznacz ->Włącz zaawansowaną wydajność.

Poza tym wyłącz DirectVobSub

Hmmm, Zrobilem jak napisales sCooBy^.

Co do pracy dysku podczas ogladania filmu to zauwazylem, ze w czasie jak jest przytniecie, lampa hdd sie swieci, czyli pracuje, tak, jakby mial problem ze szczytaniem ? Nie mam pojecia.

Odpalilem film [testy robie na serialu How I Met Your Mother] rowniez dysk co jakis czas pracuje, ale niekiedy sie nie rpzycina. Ale juz np na Prisonie sie przycina. Nie wiem co to moze byc, moze potrzebny Format, albo defragmentacja ? Dysk D jest sformatowany NTFSem, tak samo jak C.

Czekam na jakies dalesze wskazowki, mam nadzieje, ze jakos rozwiazemy ten problem :slight_smile:

Instalowałeś Nero ??

Witam !

Wiem, ze troche odgrzewanie kotleta, ale…

Znalazlem dziwna przyczyne tego. Otoz sciagnalem sobie Heroes nowych. Mam dwie partycje - systemowa C i D ( 102 GB ). Podczas odtwarzania z D film sie zaczyna troszke ciac - co jakis czas, przycina na niecala sekunde. NAtomiast jesli skopiuje ten serial na C i odtwarzam go z C, to sie nie tnie. Partycja na C ma ponad 20 gb. W czym dokladnie moze tkwic przyczyna ?

No to faktycznie dziwny problem. Przeciez polowa dysku chyba nei moze byc od tak uszkodzona? :confused:

A na partycji D ile masz wolnej jeszcze przestrzeni?

Mam 51 GB wolnego miejsca z 104 GB. Robilem dzisiaj defragmentacje - nie pomoglo.

Mam tez dosyc dziwny problem z tym dyskiem.

Otoz, mam wlaczona strone, na ktorej jest slownik angielsko polski. Nie pracuje przy laptopie jakies 3-4 minuty. Nagle wpisuje tekst w wiersz po angielsku, daje Translate i dysk tak jakby startowal [slychac typowe ‘rozpedzenie sie’ tarczy.]. Tak jakby dysk sie wylaczal, przelaczal w tryb oszczedzania. Tylko problem w tym, ze szukalem tego wszedzie, przeszkalem dokladnie kilkakrotnie Power Settings i nie ma nic dotyczacego jakichs trybow oszczedzania z dyskiem [byl Turn off hard disk after, ale mam ustawione na 20 minut]. I tutaj jest wlasnie sprawa dziwna. Po tych kilku chwilach jak znowu siade na laptopa, tak jakby dysk byl wylaczony. Tak samo sie dzieje oczywiscie jak mam wlaczone okienko gg, wracam na kompa, pisze wiadomosc i przy nacisnieciu ‘enter’ kiedy wysylam, komputer mysli, a dysk sie rozpedza [tak slychac].

Czy moze to byc wszystko ogolnie powiazane ? Jakimis problemami technicznymi z dyskiem, czy moze ze sterownikiem ? Juz sam nie wiem co mam myslec z tym, juz tyle na to czasu przeznaczylem :frowning:

Moj dysk to: Samsung HM160JI