Przycinanie laptopa na filmach

J/w. Irytujący problem. Jeden z filmów jak gdyby piszczał bez przerwy, bez normalnego głosu, drugi głos miał ok, ale w każdym obraz zacinał się. Próbowałem już wielu kodeków (reinstalacja ponowna instalacja, między innymi FFdshow i K-Lite), to samo sterowniki od grafiki i Directx - nic nie pomaga. Wcześniej było dobrze.

FFDshow jest składnikiem K-lite i większości codec packów, więc taka zmiana raczej nie pomoże (a samo K-lite zawiera masę niepotrzebnego śmiecia). Jeżeli to film w AVC (np. mkv/mp4 ze strumieniem h264), możesz wypróbować alternatywny dekoder, np. CoreAVC albo DivX 7. Inna sprawa, że takie filmy potrafią być zasobożerne i przy niezłej jakości (spora ilość bitów na sekundę) bez dwurdzeniowego procesora nie warto podchodzić.

Podaj dane filmu (rozdzielczość, kontener, format wideo, audio) i komputera.

Dane filmu, komputer procesor, karta, ram ?

ściągnij dziobas rar player ktory od odtwarzania nie potrzebuje zewnetrzych kodeków i zobacz czy na nim sie tak dzieje

Odpalając film przez Allplayera wyskakuję komunikat, brak kodeka Xvid, więc zainstalowałem to http://www.dobreprogramy.pl/XviD,Progra … 12833.html

Teraz działają normalnie w WMP, ale w Allplayerze nadal jest komunikat o braku kodeka. Na razie temat do zamknięcia.

Bo AllPlayer to syf, zwłaszcza najnowsze wersje. Ten program skończył swój żywot po wersji bodajże 2.4, teraz skupili się na upchaniu w nim komercyjnego badziewia, a totalnie olali kwestię funkcjonalności i kompatybilności, ile to już razy czytałem, że nawet po pobraniu płatnych (buahaha) kodeków z ich serwera, też filmy nie chciały iść.

Wydaje mi się, że masz teraz zbyt wielką sieczkę. Niektóre kodeki i filtry się nie lubią. Powyrzucaj (starannie, najlepiej łącznie z wpisami w rejestrze) wszystko co masz, a potem zainstaluj pojedynczy codec pack (CCCP, k-lite [polecam ten pierwszy]) albo goły FFDshow + Matroska Splitter.

K-lite mega codeck pack + real alternative + stary subedit player i śmiga wszystko.

Jak to starannie usuwać? Wyrzucam wszystko z pozycji CCleaner z dodaj/usuń, usuwam foldery w Program Files, potem robię czyszczenie rejestru CC. Prawidłowo?

Obecna sytuacja wygląda tak, że kilka filmów odtwarza normalnie, natomiast większość z nich nie - tutaj są już różne objawy, od straszliwego wręcz przycinania obrazu i dźwięku lub tylko dźwięku, a obrazu nie.

Próbowałeś tym softem który ci napisałem? Tak prawidłowo robisz.

Teraz, o dziwo, nic nie działa :-o ani w Subie ani w WMP - “wystąpił błąd, nastąpi zamknięcie aplikacji”. Chyba naprawdę nie ma rozwiązania na ten dziwny problem…

A co powiedziałbyś o VLC? Żadnych kodeków, instalujesz sam program, działa i odtwarza “wszystko”. :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/VLC-media-p … 13060.html

albo:

http://www.dobreprogramy.pl/Media-Playe … 12469.html

W ostateczności można spróbować coś ze sterownikami do grafiki, jakaś aktualizacja, takie sprawy.

Czy masz możliwość sprawdzenia czy film jest identycznie odtwarzany, np. u kolegi na komputerze?

Wspaniała nowina, faktycznie, odtwarza wszystkie filmy, a do tego głośniej niż zwykle :smiley: Bardzo dziękuję za pomoc.

Z tymi filmami, z którymi miałeś problem, również sobie poradził? :slight_smile: U mnie głośniej odtwarza, kiedy wybiorę Dźwięk - Urządzenia dźwiękowe - 5.1 (o ile dany plik posiada ścieżkę 5.1. - cały czas mówię o VLC, w Media Player Classic Home Cinema dźwięk ustawia się w innym miejscu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2110316.html). Pozdrawiam.

Poradził sobie, chociaż np. oglądając Władcę Pierścieni to w momentach akcji były odczuwalne lekkie zwolnienia płynności.

Być może to kwestia sprzętu, jakości filmu (SD czy HD), nośnika, z którego odtwarzasz i tego ile jeszcze rzeczy wykonuje się na komputerze w tle podczas oglądania…

Pewnie tak, laptop to Asus F5RLseries, CPU Duo T2370, Display 15’4" WXGA, ODD DVD Sup.MTI., 2GB Ram, Grafika Ati Radeon Xpress 1100. By the way, ile może być teraz warty?

Miałem okazje kupić takiego za 400zł w bardzo dobrym stanie. Jakbyś dobrze poszukał to 600zł byś wziął.