Przycinki całego systemu co parę sekund

Ciekawe czy implementują też poprawki związane z pracą na notebookach (bateria).

Można wgrać najnowszy kernel dostępny w repo ,akurat patrze że jest dostępny 4.17

rpm --import https://www.elrepo.org/RPM-GPG-KEY-elrepo.org
rpm -Uvh http://www.elrepo.org/elrepo-release-7.0-2.el7.elrepo.noarch.rpm
yum --enablerepo=elrepo-kernel install kernel-ml

teraz zresetuje
[kasmir@localhost ~]$ uname -r
4.17.6-1.el7.elrepo.x86_64

ale jak mówie i te 3.10 też jest aktualny tylko w Centos jako podprojekt RHEL ma taką samą polityke wydania,ale dla chcącego nic trudnego żeby sobie wgrać nowszy.

Oczywiście … ale tu obecnie zapewniam 100 % ochronę - dodatkowo kernel z linii Premium zapewniają znacząco wyższą wydajność i responsywność … tu wystarczy np. włączyć Kubuntu z moimi rozwiązaniami, a obok np. standardowe Kubuntu/Ubuntu albo powołanego Redhata … i obciążyć maszynę maksymalnie 100 % każdy rdzeń/watek … RH dostatnie niezłej zadyszki tak ma kernel zamulony :wink:

A jak z działaniem sterowników grafiki? CPU może demonem wydajności nie jest, ale jak grafika nie działa w pełni możliwości, to i super i9 nie pomoże. Sprawdź w pierwszej kolejności czy da radę uruchomić tego Radeona.

Co to znaczy że dostanie zadyszki? Zadania zostaną wolniej wykonane, czy po prostu użyłeś inaczej skonfigurowanego planisty i zadania zostaną wykonane w tym samym czasie, tylko procesor będzie priorytetował programy w userland aby gui działało płynniej?

Co do problemów autora to nie chce mi się tego wątku nawet śledzić całego jak widzę porady aby wyłączać łatki na znane podatności, propozycje zmiany dystrybucji, czy instalacji obcych kerneli.
Przecież autor wyraźnie napisał że nie może zainstalować sterowników do grafiki, a przycinki zdarzają mu się właśnie w momentach w których jej wsparcia potrzebuje (yt itd) więc powinniście się skupić na tym jak mu wytłumaczyć które sterowniki powinien zainstalować, a nie reklamować ext czy swoje ulubione dystrybucje.
Do tego czasu można np. spróbować wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w FF bo ono może się też gryźć i często powodowało różne dziwne zachowania. Chyba nawet do tej pory ta flaga przy kompilacji jest oznaczona oficjalnym bugiem.

Ja mam taki słaby procesor,2x słabszy od autora tematu bo tylko 2 rdzeniowy stary AMD i opera + kilka kart + youtube + firefox + tvp stream + flash i normalnie mi chodzi bez przycinek,więc u niego powinno tym bardziej,a Gnome Shell używam które jest znacznie cięższe niż XFCE

@anon741072

Ale ja też mam radeona
[kasmir@localhost ~]$ lspci | grep VGA
01:05.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RS880 [Radeon HD 4200]

i żadnych dodatkowych sterowników po instalacji systemu nie wgrywałem,to u niego jako że to też linux też powinno być dobrze

PS. AAA on ma dwie karty graficzne Intel HD i radeon HD i stąd mogą być przycinki,pewnie chodzi o to
https://help.ubuntu.com/community/HybridGraphics

to tu jest rozwiązanie

Scheduler jest tak ustawiony aby połączyć user praktycznie nie zauważył obciążenia. Tu znalazłem złoty środek responsywność<>wydajność

@anon58841377 Tak mam duet kart graficznych. Nawet nie wiem czy obie zainstalowane, no teraz pewnie jadę na Intelu, a żadnych własnościowych sterów system nie znajduje. Da się sprawdzić widoczność Radeona?

@anon741072 da się coś jeszcze z tym zrobić? Jadę na 18 LTS, mam zamiar zainstalować najnowszy kernel z kernel.org, ale dalej nie wiem co można jeszcze zrobić :confused:

lspci -k | grep -EA3 ‘VGA|Display’

tam w tym linku masz co i jak a w przypadku jak nic sie nie poprawi to możesz inne distro bo Ubuntu masz problemy nie znane w żadnych innych distrach.Albo ten program Next73 zainstaluj i nim jakoś coś skonfiguruj.

$ lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation HD Graphics 5500 (rev 09)

Czyli widzi chybA]a jedynie Intela. Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest tak, że tnie tylko przy obciążeniu i tylko w przeglądarce, to się dzieje w całym systemie. Mogę być na samym pulpicie, robić ósemki kursorem po ekranie i sam kursor też zatnie co te kilkanaście sekund (zgubi klatki).

Kompletnie nie wiem jak sobie z tym poradzić… :frowning:

Podaj jaka wersja systemu - a jak nie wiesz to pokaż wynik polecenia:

cat /etc/*version

Pokaż wersję jądra:

uname -r

Pokaż wynik poleceń:

dmesg | grep -iE 'error|warning|failed'
df -BM
cat ~/.xsession-errors
cat ~/.xfce4-session.verbose-log

Wyniki dwóch ostatnich poleceń mogą być bardzo długie - umieść na pastebin.com, a tutaj podaj tylko link.

Czy system jest zaktualizowany - co pokazuje taka komenda?

sudo apt-get update && sudo apt-get -s dist-upgrade