Przycisk sprawdzania poczty w Gmail

Poczta Gmail, dodane konto pop3, automatycznie sprawdza się co np. godzinę, jak wejdzie się w opcje i kliknie sprawdź pocztę, idzie natychmiast, jak się odświeży na głównym ekranie klienta, też nie sprawdza tej pop3.

Zatem albo potrzebuję dorobić skrót do linku sprawdź pocztę, albo wtyczkę która to załatwia, albo wymusić od google aby częściej sprawdzał.

Ciekawe, bo na innym koncie, jest ok. znaczy jak się kliknie odśwież na głównym ekranie, to odbiera.

POP3 i IMAP w aplikacji Gmail słabo działa. Wiem, bo sam testowałem. Obecnie korzystam z Samsung’owego klienta poczty i tam jest rewelka.

Jeśli już koniecznie chcesz protokół pop3 w aplikacji Gmail’a, to ja bym pokombinowal z jakimiś makrami lub czymś takim. W iOS jest takie coś, jak Skróty. Na Androida z kolei każda nakładka ma swoje rozwiązanie, np, Samsung One UI 5 posiada „Rutyny”.

Zewnętrzne aplikacje do makr i automatyzacji? Są. Np. IFTTT lub podobne.

Oh. Dział komputerowy
:open_mouth:
Ponoć IFTTT na PC też jest… Ja takich automatyzacji, makr czy czegoś takiego na co dzień nie stosuję, więc doświadczenia nie mam.

Awaria Google?

https://chrome.google.com/webstore/detail/gmail-pop3-auto-refresh/dcgondciahimhomfomnnpocjflglcppa

I lepiej nie używać słowa plugin/wtyczka jak chodzi o przegladarkę (wtyczki są teraz głównie do DRM).

Niby kiedyś dało się okodować w Tampermonkey:

https://gist.githubusercontent.com/Ayce45/4e8bbf6c1c3e3b07d3c5af891ad4a7bb/raw/%255BTampermonkey%255D%2520Gmail%2520POP3%2520Auto%2520Refresh

[Tampermonkey] Gmail POP3 Auto Refresh · GitHub (działało w 2022).

Musi być możliwość logowania na jednym z kilkunastu komputerów i wszędzie ma być dostęp i zsynchronizowane. Odpada instalacja czegokolwiek, poza przeglądarką.

Dzięki, wygląda obiecująco, sprawdzę.

Przegladarka Vivaldi ma wbudowanego kllienta poczty

SeaMonkey również ale jak oba będą mieć błąd na IMAP i POP3 z półgodzinnym opóźnieniem multi-skrzynki Gmail, to dalej będzie trzeba klikać „synchronizuj” w interfejsie webowym Google.

Podaj procentowe prawdopodobieństwo wystapienia tego zdarzenia. Nie zapomnij tego udokumentować.

Może ustawić forward całej poczty ze skrzynki POP3 na skrzynkę na Gmail? Wtedy pozostaje sprawdzać jedynie skrzynkę Gmail. O ile to wchodzi w grę. Plus taki, ze niezawodne.

Poczta jest odbierana

A to Polska jest tym 10% najbogatszych?

Nie, ty po prostu wymyślasz jakieś kosmiczne problemy.

Jak to zrozumieć w tym temacie ?

Widocznie jakiś błąd podczas pisania z telefonu i coś nie tak wrzuciło.