Przyczyny Działania wentylatora od cpu na max obrotyach


(Kruszonxp) #1

Witam od jakiegos czasu kiedy moj dysk sie zawiesił moj wentylator od procka działa na max obrotach cały czas zaraz po właczeniu kompa startuje na max obrotach.

Chciał bym zaczerpnąc inrormacji co moze byc tego przyczyną ?

powiem jeszcze ze przed zwieszeniem dysku wentylator dopierał obroty do temperatury procka.


(Inferno Pl) #2

Sprecyzuj pojęcie "dysk się zawiesił" i podaj konfig.


(Kruszonxp) #3

Wtrakcie instalacji naprawczej windowsa instalacja sie zacieła przez około 1 h nie ruszyło wiec pusciłem reset i od tej pory { (od tego reseta) wiatraczek zaczoł działac na max obrotach i działa tak rownież na nowym dysku} i od tamtej pory dysk powtazał instalacje do tego momętu w którym sie zawiesił ale i tak to nic nie dawało poniewaz i tak czy sie sie wieszał własnie w tym miejscu ;/ zanisłem do serwisu okazało sie ze dysk sie zawiesił został wymieniny na nowy

Ty zamieszczam szczegułowy opis kompa http://wklej.org/id/a2e386e092


(Gugu007) #4

Sprawdź w BIOS-ie czy masz aktywne sterowanie wentylem procka.:mrgreen:


(Kruszonxp) #5

Jezu Dzieki gugu007 meczyłem sie z tym od 2 miesięcy tylko chyk za uszami a teraz spokojna praca wiatraczka ! DZIEKI! !!


(klopas) #6

jak rozstaw? mierzysz linijką cały wiatraczek... najpopularniejsze to 80mm, 92mm, 120mm ale są też mniejsze... i większe :slight_smile:


(Kruszonxp) #7

jeszcze jedno wdaje mi sie ze ostatnie pytanie :stuck_out_tongue: zamierzam zakupić te 2 wiatraczki http://www.allegro.pl/item354342411_arc ... db_fv.html chce je zamontowac jako wiatraczki wiewny i wywiewny

Moje pytanie czy sie nadaja ? i jeszcze pytanie jak połaczyc te 2 wiatraczki skoro ja mam tylko jedno wolną wtyczke 3pin od zasilacza ?

doszłem do wniosku nie wiem czy dobrego zeby uzyć oto tego kableka http://www.allegro.pl/item357043215_bra ... _mx_1.html nadaje sie ?


(Cosik Ktosik) #8

Możesz użyć (nie będziesz miał niestety widocznej prędkości obrotowej). Czerwone to 12V tu wiatrak będzie chodził ma maksimum, pozostałe to 5V, tu zwolnią.

PS Ten jeden wiatrak podepnij do płyty, a drugi do tego rozgałęźnika.


(Kruszonxp) #9

Oki rozumie :slight_smile: a moze ktos ma jakies lepsze sposoby na zamontowanie wiatraka wiewnego i wywiewnego ?


(Cosik Ktosik) #10

http://www.allegro.pl/item357565428__co ... v_gv_.html

Ma tą samą wadę co tamten (brak info o RPM).

Ewentualnie jakiś regulator obrotów: http://www.allegro.pl/4699_regulatory_o ... view=gtext


(Marcin0392) #11

Z przodu obudowy wiatraczek, który będzie wciągał powietrze do środka, a z tyłu wiatrak, który będzie po powietrze wypychał :slight_smile: Ze swojej strony polecam: http://www.allegro.pl/item360904472_acu ... 4_9db.html

Ciche no i skuteczne.


(Kruszonxp) #12

cosik_ktosik twoj pomysł jest dobry z tym rozgałeznikiem:) tylko jest jeden problem nie mam gdzie podłaczyc tego 3pin rozgałeznika bo nie mam wolnej wtyczki od zasilacza jest jakas rada na to ?