Przydatność płyty głównej


(dziadek Jur) #1

Czy płyta z danymi na zdjęciach jest w stanie pracować z procesorem Celeron 850MHz??

http://i34.tinypic.com/2wg9b1v.jpghttp://i35.tinypic.com/2s77sq0.jpg Jeśli tak to jak ją do tego zmusić?? Kto pomoże,dziękuję z góry.


(Jaromir Zurawski) #2

Jaki ma sens wkładać taki procesor skoro i tak masz lipną grafike (sam niemam lepszej ;D) ?

Napisz model płyty . W Evereście p-klik na nazwie i kopiuj ;D


(Ataserwis) #3

Pytanie do wróżki.

Wyszukaj na stronach PC Partner konkretny model, to może ktoś będzie wiedział.

http://www.pcpartner.com/pcpartner/supp ... VIA694.HTM

http://www.pcpartner.com/pcpartner/supp ... iabios.htm

Ogólnie: jest to możliwe, ale zależy od wersji płyty głównej. Prawdopodobnie trzeba będzie użyć adaptera (przejściówki) FCPGA -> Slot1 z regulacją napięcia.


(dziadek Jur) #4

Sądziłem,że dla ludzi znających się na rzeczy wystarczą dane zawarte na zdjęciach,chyba że więcej potraficie wyczytać z nazwy modelu płyty.Jeśli chodzi o to czy się opłaca czy nie to już inny problem,w FIFA10 grac nie zamierzam,ha,ha.Dzięki za chęci,niestety na chwilę obecna płyta leży w szufladzie a procesor obok więc uruchomienie jej chwilowo odpada,podaję to co mam gdzieś zapisane.

-- Dodane 13.10.2009 (Wt) 22:49 --

Już znalazłem odpowiedź.Niestety ta płyta obsługuje procesory max.500 Mhz.Dzięki za pomoc-zamykam temat.


(Ataserwis) #5

Na zdjęciach jest NIC, to znaczy 5-6 różnych modeli płyt PC Partner pasuje do tego co widac na obrazkach.

W szufladzie? Tym lepiej! łatwiej będzie odczytać model płyty z laminatu albo kartki przyklejonej do slotu ISA (nie trzeba wyjmować z obudowy).

Niemożliwe.

Wszystkie te płyty miał FSB 100MHz, czyli można użyć przejściówki z regulacją napięcia. Mnożnik nie jest żadnym problemem na tych płytach, Intel i tak ma zablokowany.

Nie wiem nawet czy płyta jest "Slot1" czy "PPGA" -> w obu przypadkach istnieją adaptery dla nowszych procesorów, a w przypadku płyt z gniazdem PPGA można zrobić "FCPGA mod".


(dziadek Jur) #6

Chciałem zejść z tematu ale,że aTaSerwis dorzucił wpis do tematu.

Uruchomiłem płytę specjalnie by uzyskać jej nazwę,bo niestety na samej plycie żadnego napisu nie uświadczysz.Wiem,ze pracowała w systemie jednego z zakładów i była spora liczba komputerów z taką płytą.Płyta posiada nazwę 07/03/2000-693-596B-8671-2A6LGV3DC-00 .Pasuje do niej opis modelu podkreślonego i instrukcja zaznaczona czerwonym kólkiem pokazane na zdjęciu http://i38.tinypic.com/ejixdh.jpg .Info o płycie

http://www.pcpartner.com/pcpartner/supp ... VIA694.HTM .Z prockiem 466 Mhz hula bardzo ładnie.Pytałem bo mam procesor 850MHz i chciałem go tam wsadzić.Jak widac nie da się,a żadne przejściówki nie wchodzą w rachubę,szkoda zachodu.Dzięki za zainteresowanie,pozdrawiam aTaSerwis i chyba koniec tematu.