Przygasające wiatraki

Witam, może mój problem wielu ludziom wyda się zbędny i śmieszny to ja jednak nie mogę znaleźć rozwiązania w google… otóż przymierzam się do kupna obudowy i bardzo mi spodobały takie jak ma na przykład w swojej ofercie cooler master gdzie z przodu mamy siateczkę i widać jak się wiatrak świeci przez nią… i tutaj się nasuwa moje pytanie… gdzieś kiedyś widziałem jak z przodu ktoś miał wiatak 120mm czerwonego koloru ale on tak ładnie się rozświetlał i przygasał i świetnie to wygląda. Chodzi o takie coś jak na tej animacji flash:

http://eu.coolermaster.com/index.php?language=eu

jak można takie coś zrobić? czy wystarczy mi zwykły świecący wiatrak czy muszę kupić jakiś inny? Z góry dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

zwykly ma z 4x 3v diody (co daje 12v) i jest pedzony rownolegle z wentylatorem, znaczy mniejsze napiecie - mniejsze obroty i slabsze swiecenie…

albo kontroler (np. z sonda dzwiekowa), albo wentyl z oddzielnie wyprowadzonymi przewodami do LED - niektore umozliwiaja samodzielna instalacje (maja otwory), wiec mozna kombinowac wtedy 8)