Przygotowanie laptopa od zera

Witam

Na początek przyznam że nie znalazłem kompletnych informacji do rozwiązania problemu, mianowicie:

Problem tyczy się licencjonowania, przygotowania dysków, partycji i zrobienia backupa.

Laptop Tohiba A300 jest przeładowana zbędnymi śmieciami fabrycznymi, typu triale programów itp. i inne śmieci.

Podpięte są dwa dyski twarde (300GB x 2) (sic!) o zgrozo dwa fizycznie dyski do laptopa :expressionless: . No cóż nie mój sprzęt. :lol:

Proponowałem wyjęcie jednego dysku i wswapowanie go do PCta, na którym pewna osoba nie ma już wolnej przestrzeni dyskowej.

Kwestia jest taka czy da się samemu (na chłopski rozum) dopchać do dysków i odmontować go? Czy są jakieś niewidoczne plomby z zewnątrz?

Kwestia druga : nie mam na codzień zbyt wiele doświadczenia z vistą, ale wiem że “fabrycznie” tworzą partycje recovery.

Tak więc, chciałbym zainstalować od zera system dobierając odpowiednie składniki dla użytkownika. I tu pojawia się problem licencji visty…

Słyszałem od dobrego źródła że istnieje sposób instalacji legalnej visty z pirackiej płyty, pozostawiając całkowitą legalność.

Microsoftu nie interesuje skąd wzięło się nośnik, ale ważne jest czy jest naklejka klucz itp… Czy ktoś wie cos więcej o tym?

Tak czy siak, mam taki plan:

  1. Przekopiować wszystkie dane na fizyczny drugi dysk który będzie w przyszłości wyciągnięty.

  2. Zrobić obrazki wszystkich partycji dysku który ma zostać formatowany.

  3. Przekopiować (zabezpieczyć) dane z partycji recovery.

  4. Format pierwszego dysku, tworzenie partycji systemowej 100 GB i reszta dla drugiej plus partycja recovery.

  5. Instalacja Windy, podstawowych składników systemu, touchpady, bluetooth, wi-fi kamerka int,

  6. Software dla użytkownika…

  7. Zrobienie przejrzystego układu katalogów na drugiej patrycji, dane, muzyka filmy itp. (dane kopiuje z drugiego dysku)

  8. Montaż dysku do PCta

Jak najbardziej możesz pożyczyć od kolegi nagrany nośnik albo ściągnąć i zainstalować na kluczu z lapka.

Ale kopia musi być 1:1, nie jakaś modyfikowana.

A czy wchodzi w grę coś znalezione gdzieś w internecie w celach hobbystycznych jako nośnik z systemem? :slight_smile: