Przymiarka do aktualizacji sprzętu-wasze opinie

W tym momencie posiadam:

płyta główna: Kobian KOB KT400 FDSX

procesor: AMD Athlon XP, 1800 MHz (13.5 x 133) 2200+

karta graficzna: nVIDIA GeForce FX 5200 64Mb

Karta graficzna napewno do wymiany i to w trybie natychmaistowym :?

Ale czy płyte główną i procesor też wymienić ??

Kupić kartę graficzną pod tę płytę główną czy kupić nowa płytę głowną+procesor+karta rgaficzna pod płytę główną ??

Jeśli wymienić TYLKO karte graficzną to na co ?? W granicach do 300zł (ok 256Mb na karcie).

Podsumowując:

Wymienić wszystkie 3 elementy czy sama karta garficzna wystarczy ??

256 wykorzystane jest tylko w dużych rozdzielczosćiach. A karta za 3 sówy na takich będzie się ciąć nawet z 256MB…

Ile masz kasy przedwszytskim?

Oraz do czego zamierza używac komputera ;]

Nie rozumiem zbytnio 8) :oops:

Gry oraz internet :slight_smile:

Do gier trzeba trochę zainwestowac,jeśli chcesz grac w nowe gry to masz prawie wszystko do wymiany,płyta,procesor,pamięc,karta graficzna i pewnie obudowa z dobrym zasilaczem,do starszych gier taki zestaw wystarczy

Nie napisałeś ile masz pamięci ram,aby trochę zwiększyc mozliwości obecnego zestawu musisz poszukac dobrej karty na AGP,pamięci i zasilacza,zwłaszcza jeśli masz miejszy niż 300W,ale to trochę polepszy możliwości

Pamięci mam 1024 więc chyba styka.

Więc ile powinienem zainwestować w płyte główną, karte graficzną oraz procesor ?? Ale nie szalejmy. Ceny w granicach rozsądku ale żeby sprzęt bym całkiem całkiem 8)

Tak, 1 GB ram styka,a jaka pojemnośc dysku twardego ?,aby miec kartę PCIe musisz wymienic płytę główną i procesor,nowa płyta będzie miała inne gniazdo procesora,wszystko rozbija się o to,jak bardzo chcesz zmodernizowac sprzęt

W skrócie: nie inwestuj w 256 mega na tej marcie, bo i tak będize nie wykorzystane. :slight_smile:

Właśnie gadałem z kumplem i on mówił że karty PCI najprawdopodobniej nie zyska takiego zainteresowania jak AGP. Więc czy warto inwestować w PCI ?? Może lepiej zostać przy AGP ??

Dysk 80Gb i jak narazie wystarcza mi w zupełności :slight_smile:

Narazie nic nie modernizuje. Robie małą przymairkę bo chce wiedzieć na czym stoje i ile aksy muszę uzbierać.

Chyba chodzi o PCI-E bo jak o PCI to dobrze mówi. Co do kart na PCI-E one już są dobrym towarem, któe wzbudzają zainteresowanie. Są tańsze od odpowiedników na AGP, a przedwszytskim więszkośc nowych płyt głównych obsługuje już tylko PCI-E.

Dobra. To teraz powiedźcie mi ile musze mieć kasy na: płytę głowną, procesor, kartke graficzna. Tak Pi razy oko :slight_smile: 1000zł starczy ??

Wiesz Procek nie jest jeszcze taki zły jak go podkręciłeś do 2200 to go zostaw a jak masz 1gb ramu to spoko Grafike do 300 zł to polecam http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15015 i nie patrz czy ma 256 mb pamięci bo to jest mało istotne. ta karta jest całkiem niezła na te czasy napewno 100 razy lepsza niż ten twój GF 5200 i pograsz w nowsze gierki na niej.

PS. pewnie nie masz z 1000 zł na wymiane procka , płyty głównej , zasilacza i grafiki. Jeżeli tak to na razie wmień samą grafe i zasilacz i doskładaj sobie kasy na reszte komponentów

Właśnie w tym rzecz że narazie wogóle kasy nie mam i chce sie zorientować ile tej kasy potrzebuję bo chce zacząć ciułać grosz do grosza :stuck_out_tongue:

Czyli narazie tylko grafa do wymiany ??

Chyba że się zdecudyjesz na PCI-E to poczekaj i wymienisz całość :slight_smile:

No właśnie nie wiem :?

Co jest bardziej opłacalne waszym zdaniem ??

Karty na PCI-E są obecnie tańsze. Pozatym, niektóe karty wychodzą już wyłącznie w wersji na PCI-E. jednak za 300 zł to nic dobrego na PCI-E nie kupisz.

Kilk! + radek x800GTO/GF 6800GS… wyjdzie około 1300zł. Ale zestaw do grania miałbyś już super… jednak pomyśl jeszcz że trzeba wymienić pamięci (1GB DDR 400MHz).

Już mam pamięci właśnie takie jak napisałeś wyżej 8)

Chyba mnie przekonałeś 8) Jak uzbieram ponad 1000zeta to sie znowu odezwe z pytaniem co robić dalej :slight_smile:

Mimo to dalsze propozycje mile widziane :slight_smile:

a co tu proponowac? chcesz grac to karta za 300 zł nie pociagnie nowych gierek (w rozsadnych granicach).