Przymiarka do aktualizacji sprzętu-wasze opinie

(Piotrekjunior) #1

W tym momencie posiadam:

płyta główna: Kobian KOB KT400 FDSX

procesor: AMD Athlon XP, 1800 MHz (13.5 x 133) 2200+

karta graficzna: nVIDIA GeForce FX 5200 64Mb

Karta graficzna napewno do wymiany i to w trybie natychmaistowym :?

Ale czy płyte główną i procesor też wymienić ??

Kupić kartę graficzną pod tę płytę główną czy kupić nowa płytę głowną+procesor+karta rgaficzna pod płytę główną ??

Jeśli wymienić TYLKO karte graficzną to na co ?? W granicach do 300zł (ok 256Mb na karcie).

Podsumowując:

Wymienić wszystkie 3 elementy czy sama karta garficzna wystarczy ??

(McDracullo) #2

256 wykorzystane jest tylko w dużych rozdzielczosćiach. A karta za 3 sówy na takich będzie się ciąć nawet z 256MB...

Ile masz kasy przedwszytskim?

(adam9870) #3

Oraz do czego zamierza używac komputera ;]

(Piotrekjunior) #4

Nie rozumiem zbytnio 8) :oops:

Gry oraz internet :slight_smile:

(Johny) #5

Do gier trzeba trochę zainwestowac,jeśli chcesz grac w nowe gry to masz prawie wszystko do wymiany,płyta,procesor,pamięc,karta graficzna i pewnie obudowa z dobrym zasilaczem,do starszych gier taki zestaw wystarczy

Nie napisałeś ile masz pamięci ram,aby trochę zwiększyc mozliwości obecnego zestawu musisz poszukac dobrej karty na AGP,pamięci i zasilacza,zwłaszcza jeśli masz miejszy niż 300W,ale to trochę polepszy możliwości

(Piotrekjunior) #6

Pamięci mam 1024 więc chyba styka.

Więc ile powinienem zainwestować w płyte główną, karte graficzną oraz procesor ?? Ale nie szalejmy. Ceny w granicach rozsądku ale żeby sprzęt bym całkiem całkiem 8)

(Johny) #7

Tak, 1 GB ram styka,a jaka pojemnośc dysku twardego ?,aby miec kartę PCIe musisz wymienic płytę główną i procesor,nowa płyta będzie miała inne gniazdo procesora,wszystko rozbija się o to,jak bardzo chcesz zmodernizowac sprzęt

(McDracullo) #8

W skrócie: nie inwestuj w 256 mega na tej marcie, bo i tak będize nie wykorzystane. :slight_smile:

(Piotrekjunior) #9

Właśnie gadałem z kumplem i on mówił że karty PCI najprawdopodobniej nie zyska takiego zainteresowania jak AGP. Więc czy warto inwestować w PCI ?? Może lepiej zostać przy AGP ??

Dysk 80Gb i jak narazie wystarcza mi w zupełności :slight_smile:

Narazie nic nie modernizuje. Robie małą przymairkę bo chce wiedzieć na czym stoje i ile aksy muszę uzbierać.

(McDracullo) #10

Chyba chodzi o PCI-E bo jak o PCI to dobrze mówi. Co do kart na PCI-E one już są dobrym towarem, któe wzbudzają zainteresowanie. Są tańsze od odpowiedników na AGP, a przedwszytskim więszkośc nowych płyt głównych obsługuje już tylko PCI-E.

(Piotrekjunior) #11

Dobra. To teraz powiedźcie mi ile musze mieć kasy na: płytę głowną, procesor, kartke graficzna. Tak Pi razy oko :slight_smile: 1000zł starczy ??

(Shawn Michaels) #12

Wiesz Procek nie jest jeszcze taki zły jak go podkręciłeś do 2200 to go zostaw a jak masz 1gb ramu to spoko Grafike do 300 zł to polecam http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15015 i nie patrz czy ma 256 mb pamięci bo to jest mało istotne. ta karta jest całkiem niezła na te czasy napewno 100 razy lepsza niż ten twój GF 5200 i pograsz w nowsze gierki na niej.

PS. pewnie nie masz z 1000 zł na wymiane procka , płyty głównej , zasilacza i grafiki. Jeżeli tak to na razie wmień samą grafe i zasilacz i doskładaj sobie kasy na reszte komponentów

(Piotrekjunior) #13

Właśnie w tym rzecz że narazie wogóle kasy nie mam i chce sie zorientować ile tej kasy potrzebuję bo chce zacząć ciułać grosz do grosza :stuck_out_tongue:

Czyli narazie tylko grafa do wymiany ??

(McDracullo) #14

Chyba że się zdecudyjesz na PCI-E to poczekaj i wymienisz całość :slight_smile:

(Piotrekjunior) #15

No właśnie nie wiem :?

Co jest bardziej opłacalne waszym zdaniem ??

(McDracullo) #16

Karty na PCI-E są obecnie tańsze. Pozatym, niektóe karty wychodzą już wyłącznie w wersji na PCI-E. jednak za 300 zł to nic dobrego na PCI-E nie kupisz.

Kilk! + radek x800GTO/GF 6800GS.. wyjdzie około 1300zł. Ale zestaw do grania miałbyś już super.. jednak pomyśl jeszcz że trzeba wymienić pamięci (1GB DDR 400MHz).

(Piotrekjunior) #17

Już mam pamięci właśnie takie jak napisałeś wyżej 8)

Chyba mnie przekonałeś 8) Jak uzbieram ponad 1000zeta to sie znowu odezwe z pytaniem co robić dalej :slight_smile:

Mimo to dalsze propozycje mile widziane :slight_smile:

(Tomcio835) #18

a co tu proponowac? chcesz grac to karta za 300 zł nie pociagnie nowych gierek (w rozsadnych granicach).