Przypadkowe odłączenie laptopa z zasilacza

(M Rak3) #1

Witam moja siostra przez przypadek odłączyła laptopa z zasilania bez baterii a pozniej włożyła baterie i włączyła komputer. Dała napraw system (podczas włączania komputera) to pojawił jej sie niebieski ekran ( ale nie bluescreen) taki typowo z windows 7 - nic dalej zrobic sie nie dalo to postanowiła wyłączyć. Zaraz włączyła drugi raz i dała uruchom normalnie. To komputer sie włącza i pokazuje flage windowsa oraz pasek ladowania ( laduje sie ). A po chwili resetuje sie i powraca do okna, w którym można wybrać naprawe systemu lub włączanie normalne ( to poczatkowe czarne okno ).

Jest szansa by naprawić to płytką z systemem ? ( jak coś to f8 a w tym tryb awaryjny itd. nie dziala bo robi sie to samo co przy włączaniu normalnym)

Jak płytka nic nei da to bym prosil o jakieś porady tak by naprawić i mieć pliki przynajmniej większość a jak nie da sie wg plików to po prostu jak uratować komputer ; )

Z góry dziekuję :slight_smile:

(GioWDS) #2

Odłączenie zasilania rzadko kończy się wysypaniem systemu operacyjnego.

Włóż płytkę z systemem, chyba, że masz linuksa (livecd) pod ręką, zainstaluj system na którejś partycji (tylko nie formatuj dysku) - wtedy będziesz miał działający system i dostęp do plików.

(system) #3

Po co instalować system. Bootujesz komputer z płytki Windowsowej. Nie dajesz instalacji Windowsa tylko Napraw komputer. W okienku konsoli wpisz:

chkdsk C: /R

Jak się to skończy to wpisz “exit”, wyłacz komputer i uruchom go normalnie. Powinien już działać.

(adam9870) #4

Zobacz: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html (zobacz zwłaszcza pkt. 5 w mojej pierwszej wypowiedzi w temacie)

Działające zrzuty ekranu: odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Powodzenia i daj znać o efektach. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam!

(M Rak3) #5

da sie to zrobić za pomocą systemu, który mam na kompie wgrany przez producenta - bo płytka nie działa tzn ze trzeba zmienic w BIOSIE by najpierw ładowało mi napęd to tu pytanie - możecie wytłumaczyc ?

Nie usunie mi to plikow i czy mozna zrobić to przez system, ktory prawdopodobnie mam w laptopie przez producenta?

Próbowałem robic wg. tych instrukcji ale płytka mi nie działa tzn nie włącza sie ale jest i szansa ze źle zbootowana ( ale to sprawdze ).

Wiec mam pytanie jak zmienic w BIOSIE by komputer włączał napęd jako pierwszy bo wtedy sprawdze czy na pewno dziala?

skorzystałem z http://www.laart.eu/pc_serwis/priorytet_napedow.htm ale u mnie nei ma lub jest pod inna nazwa „Advanced Bios Setup” lub sekcji z napisem Boot, w ktorej jest - First Boot Device ani Second ani Third - pewnie sa pod inna nazwa

Czy jak wszedłem w menu naciskajac ‘ESC’ podczas włączania komputera dałbym opcje windows recovery ( prawdopodobnie tak ) to czy to bedzie ta opcja zainstalowania systemu z dysku ( system zainstalowany przez producenta).

(adam9870) #6

Co do kolejności bootowania:

odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

(M Rak3) #7

udalo mi sie wlaczyc Recovery Manager - da sie tym ocalić pliki ? ( bo pisze ze jest to odzyskiwanie systemu )

(adam9870) #8

Ten Recovery Manager to oprogramowanie producenta laptopa? Pewnie chodzi o odzyskanie stanu partycji systemowej albo systemu do stanu, kiedy utworzyłeś kopię zapasową. Nie orientuję się w oprogramowaniu tego typu od producentów laptopów. Pomoc - instrukcja obsługi.

Ja polecam:

1. Jeżeli chodzi o odzyskanie plików z dysku gdy nie działa system: odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

2. Jeżeli chodzi o naprawę systemu gdy nie uruchamia się: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

przy czym tutaj potrzebna może być płyta z Windows, natomiast gdy nie posiadasz takiej, to patrz http://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-me … prawczych/, konkretnie na część: “Żadna z powyższych metod nie jest dostępna” i tam “Windows 7 / Vista Recovery Disc (x86/x64)”.

Korzystając z tego co opisałem tutaj w pkt. 2, myślę że mógłbyś spokojnie postawić system na nogi do wieczora. Nic innego nie przychodzi mi na tę chwilę do głowy.

Pozdrawiam.

(M Rak3) #9

skorzystalem z tego ubuntu i wszystko prawie dobrze ale jak probuje wlaczyc by pokazywalo mi pliki z mojego dysku to wyskakuje taki blad.

Error mounting: mount exited with exit code 13: ntfs_attr_pread_i: ntfs_pread failed: Input/output error

Failed to read NTFS $Bitmap: Input/output error

NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a

SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows

then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very

important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate

it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.

/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the 'dmraid' documentation

for more details.

Teraz aktualnie pisze z tego ubuntu

(adam9870) #10

Spróbuj najpierw skombinować konsolę Windows PE (jeżeli masz płyty z Windows to http://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-me … prawczych/ i część “Żadna z powyższych metod nie jest dostępna” i tam “Windows 7 / Vista Recovery Disc (x86/x64)”) i użyć chkdsk.

Używanie chkdsk: system-nie-moze-sformatowac-jednej-partycji-dysku-t492282.html?hilit=chkdsk

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 629d8.html

(M Rak3) #11

ten windows 7 repair and recovery discs jest nielegalny? -bo nie chce robic problemow z tym systemem bym mogl pozniej sformatowac.

Próbowałem go znaleźć ale wszedzie trzeba zaplacic