Przypisanie pamieci do grafiki fs amilo 2530

Witam,

Niedawno dokonałem zakupu ww. laptopa. Z tego co mi wiadomo można w nim przydzielić trochę pamięci do karty graficznej. Jak tego dokonać? Byłem pewien ze jest to gdzieś we właściwościach karty jednak nie znalazłem tego nigdzie. proszę o pomoc.

Witaj !!

Takie ustawienia definiuje się w BIOS’ie, jako pozycję Video Memory lub Video Card Memory.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Patrzyłem w Biosie. Nie ma tam takiej opcji :cry:

tiban !!

Trochę dziwnie, że nie można znaleźć wspomnianej funkcji. Domyślam się że masz BIOS Phoenix’a - czyli taki na jasnoszarym tle z jasnoniebieskimi akcentami… Sprawdziłem - w zakładce Main powinna znajdować się opcja Video Memory. Wyjątkiem oczywiście będzie sytuacja, w której masz osobną - a nie zintegrowaną - kartę graficzną. W takim przypadku opcja przydzielenia dodatkowej pamięci RAM do karty graficznej jest niedostępna…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

jeżeli masz kartę Intela to w ustawieniach karty graficznej (właściwości grafiki) - pozycja “zajętość pamięci sterownika czy coś w tym guście”

Skiff - moja karta to Radeon x2400 ze 128MB pamieci wlasnej i mozliwoscia przypisania pamieci RAM do 895 MB. nie ma tam takiej opcji. przejrzalem juz chyba wszystko.

Dimatheus - faktycznie bios od Phoenix’a. Strasznie biedny, moge tam tylko wlaczyc kolejnosc bootowania i oszczednosc baterii oraz zmienic czas, nic wiecej!

Hej, hej !!

No cóż - zatem w Twoim przypadku niewiele da się zrobić - mimo że masz kartę, która umożliwia dodanie dodatkowej pamięci RAM do karty graficznej (praktycznie we wszystkich kartach jest to możliwe), to ubogi BIOS na to nie pozwala… Więc pozostaje cieszyć się 128 MB RAM-u zawartego na karcie graficznej… :wink:

Z pozdrowieniami

Dimatheus

No to mnie pocieszyles…

Bede cos kombinowal z wgraniem nowego biosu

tiban !!

Niestety, mylę, że to nic nie da… Z reguły w laptopach BIOS jest bardzo ubogi, gdyż nie jest to komputer przeznaczony do rozbudowy o nowe komponenty hardware’owe, tak jak zwykły komputer stacjonarny. Zwykle więc to, co masz w lapie musi Ci wystarczyć. I nie sądzą, by producent na swojej stronie udostępnił wersję BIOS’a z rozbudowanymi możliwościami, bo to mijałoby się z celem. A kombinowanie z BIOS’em i wgranie złej wersji może oznaczać jedno - śmierć płyty głównej lapa i wielkie problemy… :expressionless:

Z pozdrowieniami

Dimatheus