Przyspiesza WMP 9 (Win XP)

Witam,

Jest taki problem w Windows Media Player 9.

Jeśli oglądać video-relacje w Onet.pl lub posłuchać Trailerów w sklepie Merlin.pl lub uruchomić słuchanie “prędkość 48” na Polskastacja to obraz i dźwięk są w przyspieszonym tempie do tego stopnia, że nie można zrozumieć słow lub rozpoznać utworu muzycznego.

Wydaje mi się (ten Win XP jest mojego ojca, ja ma Linux), że kiedyś zainstalowałem w pospichu jakieś kpdeki z jakiejś płyty “z gazety komputerowej” . Ale nie jestem pewien czy to tak było i czy po tym zaczęły się problemy (z ojcem widzę się raz w tygodniu). Próbowałem nawet instalować K-lite kodeki, przeinstalowywać WMP9 (choć system potwierdza zainstalowanie i nie wiem czy to coś dało) przeinstalowywałem kodeki i nic.

Proszę o pomoc, może rozwiązanie jest banalnie proste.

Pozdrawiam.

Po obu stronach przycisku odtwarzania w WMP, są strzałki przechodzenia do następnego lub poprzedniego utworu. Po kliknięciu i przytrzymaniu którejś ze strzałek powoduje zwolnienie lub przyspieszenie odtwarzania. Mam nadzieję, że to pomoże. Pozdrawiam.

Złączono Posty : 20.01.2007 (Sob) 20:25

Nie zastanawiałeś się nad nowszą wersją WMP?? :slight_smile:

albo po prostu brak kodeków, bo tez tak miałem i po instalce kodeków przeszło… Zainstaluj KODEC PACK. Po tym powinno działać.

Najpierw wgrałem kodeki K-Lite, ale w wersji “lekkiej”. NIC!

Potem miałem wgać K-Lite Full, ale pomyślałem, że 16,5 MB kodeków to może zamieszać w systemoie. (Gdzieś czytałem, że tak się może przytrafić).

Znalazłem zestaw codeków do Windows “Codec for Windows NT/2000/2003/XP 8.1” , a oto link:

http://www.darmoweprogramy.org/program.php?id=756

Teraz wszystko jest OK. Nie ma już efektu “w starym kinie” Tempo wizji i mowy jest normalne.

Pozdrawiam.