Przyspieszacz komputera www.speedtest.pl

Witam pobrałem ten przyspieszacz ze strony http://www.speedtest.pl/ .Wyświetliło mi się masę poprawek a nie dawno zainstalowałem system ,czy taki ulepszacz może popsuć komputer.Na wszelki przypadek nic nim nie naprawiałem.

Odinstaluj to i zapomnij o tego typu programach. Zwróć uwagę, że on jest płatny. Na przyszłość dbaj o porządek w systemie za pomocą darmowych narzędzi i system będzie lepiej działał niż po tym “przyspieszaczu”

Absolutnie odradzam używanie tego typu programów.

A co myślicie o TuneUP Utilities ?

cholinex , narzędzia do wszystkiego i do niczego :wink:

master_zonk6 tak wszystko co tyka się rejestru to istny psuj .Lepiej odinstalować programem np: Revo ,i prawie wszystko usuwa .Kupuje czasopisma komputerowe i nieraz są fajne aplikację w pełnych wersjach np:komputer świat .Próbowałem różnych tego typu programów ,myślałem ze ten będzie ok .Ale lepiej sobie dać z nimi spokój .A winny jest Microsoft który mi wcisną Vistę do laptopa ,a potem ludzie się denerwują i stosują ulepszacze.Jak na laptopa AMD 2 rdzeniowego i 2gb ram ,to nawet Seven RC chodził tak sobie .Mi się wydaje ze upchali Tablety i tego typu zbędne usługi ,i dysk nie daje rady mój ma średnią prędkość około 38 mb sprawdzone HD Tune,Vista i Seven są raczej na nowoczesne 100 mb .

Ten program testowałem i nic nie daje. : p

Posiadam oryginalną wersję programu TuneUp Utilities, miałem to kiedyś zainstalowane, ale odinstalowałem. Nie wiem czy to w ogóle coś daje. ;x

Tylko CCleaner i regularna defragmentacja zapewni długowieczność XP. Można też użyć Odkurzacza, ale to by już było dublowanie programów.

Miałem raz zainstalowanego Odkurzacza, jednak ten ogrom funkcji mnie przeraził. ;p Potrzebuje prostego programu, który wyczyści syf w komputerze, a nie kombajn. : p W końcu komputer czyści się raz na jakiś czas, a nie co pięć minut.

Zrozumiałym jest używanie programu renomowanego w Internecie, chociażby tutaj na forum, np. CCleanera. Ale takie programy niewiadomego pochodzenia i od niewiadomego producenta, bez że tak powiem “marki” oprócz tego co powiedzieli koledzy dodatkowo może być źródłem większej ilości problemów z systemem oraz może przenosić wirusy.

Wątpię, aby dobra firma, której program zyskał popularność (mowa o CCleaner) nagle zrujnowała swoją całą pracę dając w program wirusy i temu podobne badziewie. ;]

U mnie z TuneUp’em problemów nie ma, korzystam z trybu “turbo” bo się czasem na moim słabiutkim Semproniku 3000+ ścinają filmy, gdy np. Kasperskiemu zachce się skanować. Pomagać pomaga :slight_smile:

Może kiedyś będę miał ochotę się tym pobawić to zobaczę. Skoro tak mówisz ;p Duże różnice są przy używaniu TuneUp?

Nie wiem jak przy sprzęcie lepszym, ale przy moim nędznym jednordzeniowym semproniku i jednym gigabajcie ramu poprawa jest odczuwalna. Najlepiej zbadać u siebie.