Przyspieszanie P4 1.5 GHz

Witam.

Chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś metoda na przyspieszenie procesora Inter Pentium 4 1.5 GHz/256/400. Mam płytę główną ECS P4IBASD, 1x kość pamięci Kingston 512 MB PC3200 (200 MHz). Wczoraj zamontowałem dodatkowy wiatraczek i temperatura płyty głównej spadła o 4 stopnie C. Napięcie rdzenia procesora to średnio 1.70 V. W EVEREST w zakładce DMI znalazłem informację, że maksymalnym taktowaniem procesora jest 3000GHz. Ja chciałbym osiągnąć nawet 2000 i byłbym bardzo zadowolony. Co radzicie? Mam zablokowany mnożnik na x15. Aha i ten dodatkowy wentylatorek mam wsadzony przy tylnym wlocie/wylocie powietrza do obudowy (to dobre miejsce czy może go gdzieś przełożyć?). Proszę o pomoc z tym prockiem :slight_smile:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Miejsce jak każde inne :slight_smile:

Jeżeli chcesz porządnie schłodzić kompa to kup jeszcze jeden wiatrak.

Pierwszy zamotuj na samym dole obudowy (z przodu) i niech on wdmuchuje powietrze a drugi na samej górze (z tyłu) i niech on wyciąga powietrze

ok a co z tym podkręcaniem? mam AMIBIOSA i znalazłem tylko opcję DRAM Frequency, którą zmieniłem z Auto na 266 MHz jednak nic się nie zmieniło oprócz nieznacznej wzrostu napięcia rdzenia procesora (ok 0,01-0,05 V). Pozycję CPU Frequency mam zaznaczoną jako Locked i nic nie mogę z nią zrobić.

Jaki masz zasilacz marka i moc :?: kolega tego procka podkręcił do 1.7 GHz ustawił na 1.8 GHz i komp nie startował musiał zrobić reset biosu i pozostał przy 1.7 GHz ale sporego wzrostu wydajności nie dostał z jakieś 5 %

Mam zasilacz CODEGEN, na obudowie zasilacza wew. obudowy mam napisane 350 W, po zew. stronie mam naklejkę, 230 V.

Radze ci nie podkręcaj na tym zasilaczu bo mogą być spore szkody, jak go zmienisz to wtedy myśl o podkręcaniu, tylko najpierw spytaj nas jaki zasilacz kupić.

więc jaki :smiley:

no i pytanie, które teraz przyszło mi na myśl a chyba powinienem je zadać na początku. czy mój sprzęt warto podkręcać czy lepiej kupić coś lepszego i sprzedać to za grosze :slight_smile:

Pentium 4 1.5 GHz/256kb/400FSB

1x 512 MB PC3200 Kingston

Płytka główna ECS P4IBASD obsługuje socket 478 do 533 FSB

dysk twardy Maxtor 40GB

o napędach nie będę pisał bo są ok :slight_smile:

tak myślałem o przesiadce na płytę z DDR2 czy może poczekać bo podobno w tym roku Intele mają zacząć obsługiwać DDR3?

Moim zdaniem nie ma co podkręcać tego sprzętu bo wielkiej różnicy nie będzie po podkręceniu, lepiej zmienić tylko zależy ile masz kasy na nowe części bo jak masz mało to nie kupisz nic dobrego pod Intela prędzej pod AMD nie ma co czekać na DDR3 bo te pamięci szybko nie stanieją.

Na ram, A-Data DDR2 1 GB 667 MHz byś miał jak byś sprzedał tą kość 512 MB

Zasilacz polecam Amacrox Warrior AX450-PNF 400 W lub HuntKey HK-350AP 350 W dają 100 W gratis czyli 450 W razem :slight_smile:

:? Jak czytam takie rzeczy to brak mi słów, chociaż teraz może coś wykrztuszę. W dawnych czasach za dziada pra dziada, ludzie zawsze podkręcali procka.

Jak nie było żadnych C2D, rządziły celrony, pentiumy, athlony xp. I się mówiło kurde jaki to dobry procek itp. itp. Athlony Xp na jądrze Bartona to jest super procek, a teraz to do dupy i nie da się go nagle podkręcić na wielu forach znajdziesz takie wypowiedzi. Równie dobrze można powiedzieć, nie podkręcaj C2D, bo i tak jest mocny.

Czy 200 MHz to mu da wielki skok wydajności :?: nie, prędzej temperatura się sporo podniesie.

Owszem zgodzę się, ale piszę jak to jest przecież. :wink:

Ja swojego athlona xp podkręciłem o 100mhz i temperatura podniosła się z 60* do 70*.Już go nie mam.

a jaką płytkę byście polecali żeby było DDR2? mam GF 5500 na AGP i póki co raczej nie będę wymieniał. zależy mi na tym żeby było właśnie to DDR2 i jeśli da rade złącza IDE i SATA

Bo wszyscy mają DDR2?

Podaj fundusz, z agp się nie opłaca np Foxconn z 6100 na pokładzie i wolne pci-e ~220 zł, trzeba też zmienić proca.