"przyspieszenie" gier

(Tomek tls) #1

W lutym tego roku zmodernizowałem mojego blaszaka. Zaistalowałem sobie GTA San Andreas i chodziło normalnie przez pierwszy dzien (było późno grałem jakieś 30min). Jednak na drugi dzien grając jakieś 2 godziny zaczęło mi jakoś dziwnie “przyspieszac”. Np. jade czymś a tu nagle jestem na drugim końcu miasta albo wykonuje misje na czas mam jeszcze 5 min a tu po 1 min mi sie czas kończy (w ogole wszystko jakoś “zapiepsza”). Jak uruchomie ponownie komputer to przez jakąś godzine jest dobrze później znowu sie zaczyna. Tak samo mam z NFS Carbon. Jak mialem starego kompa to mi sie zacinało a teraz chodzi za szybko :smiley: . Starsze gry typu Age of Empires 2 chodzą normalnie. Nie wiecie co to może być?? Próbowalem już chyba z 5 razy od nowa instalować sterowniki od karty grafiki i nic to nie dalo. Prosze o odpowiedz bo po prostu wkurza mnie to :smiley: .

(Craker92) #2

Przeinstaluj sterowniki od grafiki…

Jakiego masz DirectXa :?:

(klopas) #3

włącz frame limitera :slight_smile:

(Tomek tls) #4

DirectXa mam 9.0c a sterowniki karty już pisałem chyba z 5 razy przeinstalowywałem (jednak czasami nie wiem czemu idą takie dziwne paski ale po ponownym uruchowmieniu wszystko w porządku)

Niestety to tez nic nie dawalo. W ogole na wszystkie sposoby zmienialem ustawienia gier, ale to chyba nie ich wina :confused:

(Lucyfer1991) #5

Za dobry masz komputer na te gry :stuck_out_tongue: Ja też miałem taki problem z NFS: Underground… jechałem jakimś deflautowym autem który rozpędzał sie do 300 km/h w 3sekundy :stuck_out_tongue: Wg. mnie chyba potrzebny jest format i tyle albo przeinstaluj system… Niestety ja swojego problemu nie rozwiązałem :slight_smile:

(Tomek tls) #6

Myslisz ze formata nie probowalem?? Wszystko gry odinstlowalem i na nowo format C juz byl 3 razy! !!

(Lucyfer1991) #7

Sam składałeś kompa? Jak tak to może spróbuj wyjąć i włożyć karte :stuck_out_tongue_winking_eye: Albo zainstaluj Windows Vista… to juz będzie mały wysiłek dla kompa :slight_smile:

(Tomek tls) #8

No sam składałem. hmm a na viscie normanie chodzą gry czy nie (o starsze tez sie pytam bo czasami gram w strategie)??

Albo nie jest to moja wina jakaś?? Co jeszcze moznaby zrobic zeby gry dzialaly normanie??

(Lucyfer1991) #9

Niewiem… heh masz całkiem niezłego kompa na viste… jak sie Vista nie spodoba to zainstalujesz xp… chociaż spróbuj jak smakuje :wink:

(Craker92) #10

Tak bo vista spowalnia gry :hahaha:

(Tomek tls) #11

a jest jakis inny sposob niz Vista?? Bo obecnie nie mam takiego czegoś na stanie :smiley:

(Craker92) #12

Reinstal windy

(Tomek tls) #13

A to gwaratujesz ze pomoze?? Bo juz raz probowalem i niestety nic :confused:

(Craker92) #14

Nie ale warto…

(Angel1122) #15

Athlon X2 i wszystko jasne …

Przeczytaj ten artykuł - http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1562

Najlepiej zacznij od podsumowania żeby wiedzieć o co chodzi - http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1562-3

Z tegoż powodu zrezygnowałem z A64X2 na rzecz C2D :slight_smile: