Przyspieszenie laptopa - co wymienić/dodać?

Ttt

Masz już pamięć 800MHz (częstotliwość rzeczywista) 1600 MHz (częstotliwość efektywna), 2 x 4 GB, czy Twój laptop obsługuje szybszą?

SSD pewnie przyspieszy działanie systemu i programów, ale na pewno nie podniesie FPSów w grach. 

Z dyskiem talerzowym 7200 w laptopach był (przynajmniej kiedyś) taki problem, że mocno się grzały i ciągnęły sporo prądu. Zdaje się, że w którejś z Toshib w skrajnych warunkach dochodziło do topienia się obudowy. Od tamtej pory zaczęto montować dyski 5400. Ale to było dawno i pewnie na dzisiejsze warunki nieaktualne. Nie mniej warto się upewnić. I tak dużo lepiej wziąć SSD.

 

Jeśli chcesz go poprawić tanim kosztem, to może zainwestuj w podkładkę chłodzącą?

Wszystkie historie z 7200 to przeszłość. Ja korzystam od 4 lat z WD Black Scorpio 500 GB 7200 RPM, nic się nie grzeje i działa dość szybko :wink: Najlepsze jest połączenie SSD na system i programy + HDD na magazyn danych :wink:

Raczej wymiana kości pamięci da minimalne przyspieszenie ładowania się programów do gier ale możliwe że niezauważalne

 

Nie patrz na prędkości dysków patrz na ilość pamięci podręcznej i szybkość zapisu i odczytu

 

Czy ty masz legalny system?

Chcesz wymieniać HDD a mówisz, że nie stać Cię na SSD… Mimo wszystko sporo byś zyskał:

  • mały SSD (128GB) - na upartego znajdziesz coś za 200zł

  • obecny HDD wrzucić w w miejsce napędu DVD.

Miałem podobny kłopot i również kombinowałem jak koń pod górkę, aż kupiłem dysk ssd 240 G za 370 złociszy i eureka, mam lapka błyskawicę, a to tylko i3 z grafiką 4400. Tobie radzę podobne rozwiązanie, żeby było taniej kup ssd 120 G, a hdd umieść na miejscu czytnika dvd. 

Kupujesz DVD pod USB 3, koszt około 70 zł i korzystasz kiedy potrzebujesz, lub używasz posiadany tyle że musisz dokupić obudowę lub sam interfejs przejściówkę z SATA na USB 3

 

Zaczynasz być marudny… Jak często używasz DVD? Jak wspomniano, możesz zawsze dokupić zewnętrzny… Jak nie masz pieniędzy na większy SSD, to nie rób żadnych zmian w komputerze.