Przyspieszenie uruchamiania Win7 za pomocą CCleaner

Witam, zainstalowałem CCleaner i chciałbym przyspieszyć uruchamianie Windowsa. Napis “zapraszamy” był z co najmniej kilkanaście sekund, chociaż nawet 20s.

Programy umieszczone w autostarcie w Windowsie - http://wklej.org/id/1103145/ - które mogę wyłączyć? Jeśli wyłączę np. Adobe to będę musiał sam sprawdzać aktualizacje?

CCleanerem to raczej komputera nie przyspieszysz, programy z autostatu można powyłączać zależy jeszcze jakie są nie potrzebna lecz nie które jak antywirus muszą być i tyle, po za tym na szybkość systemu wpływa wydajność sprzętu np dysk twardy, spowalniać ewentualnie jeszcze może tak zwane zaśmiecenie systemu czy jak to tam można nazywać np zainstalowane aktualizacje tez mają wpływ na czas uruchamiania (chyba).

Tylko tyle masz w msconfig?

Możesz spróbować wyłączyć oprogramowanie Brothera - to od drukarki. Jeżeli po wyłączeniu będziesz miał problemy z drukowaniem, włącz z powrotem.

Na blogu Michała Grzegorzewskiego znajdziesz ciekawe informacje na temat analizy startu systemu http://zine.net.pl/blogs/mgrzeg/archive … akcji.aspx

Nowy Windows. Dzięki