Przyśpieszenie włączenia internetu


(Hakercom) #1

jak przyspieszyć włączenie komputera. dokładniej gdy biorę start --> internet to zanim pojawi mi się strona startowa (http://www.google.pl) to muszę czekać od 30 do 90 sekund. potem wszystko chodzi jako tako. tylko nie wiem dlaczego za pierwszym właśnie razem muszę tak długo czekać . mam szybkość 10mb/s , Mozilla Firefox, usunąłem wszystkie antywirusy i zabezpieczenia ochrony Windows xp. dlaczego więc zanim za pierwszym razem otworzy mi się strona internetowa mija ponad 30 sekund.


(Lukaszk 89) #2

Strona startowa czy sama przeglądarka?


(invader92) #3

Może przez te 30s podpinają się "kumple z sieci" :smiley:

Sory za offtopa ale w przypadku XP pozbywanie się Antywirusa i innych zabezpieczeń jest nierozsądne.


(Wujot) #4

router lub modem nie nadąża z połączeniem się z operatorem(jeżeli dopiero co został włączony). Jest tak wtedy gdy (router) dostaje napięcie dopiero z włączeniem listwy i zaraz potem kompa. Sam tak mam gdy wyłączam listwę xD. Chyba że problem leży gdzie indziej.

Jak się umie to antywirusy (rezydentne) zbędne. Firewall to tylko samo ale to moja opinia. Nie próbujcie naśladować grozi formatem :smiley:


(Hakercom) #5

chodzi mi o stronę startową. nikt się nie podpina . wcześniej miałem antywirusy i zabezpieczenia i to samo było.. tylko nie pisać że mam zmienić stronę startową z http://www.google.pl na jakąś inna np . http://www.wp.pl bo to tez nic nie daje. a tak w ogóle jak włączam komputer to żeby w ogóle gdzie wejść to muszę czekać ponad ponad pól minuty. to jest tak: włączam komputer -czekam jakieś 5 minut i oki. a dalej próbuje coś uruchomić(byle co) czy to ze skrótu na pulpicie czy czy gg czy np. start-> mój komputer to muszę czekać i czekać ze 30 sekund to najmniej aby ruszyło.

intel core 2 duo 2,33GHz , 2,00GB ram, geforce 8600Gt, Asus P5KC.

jest nas trzech podpiętych pod sam internet za pomocą routera. u kolezkow jakoś szybko się pojawia ten internet tylko u mnie jakos tak. i tak ja pisałem ze wszystkim na samym poczatku tak mam ęe zanim sie uruchomi to czekam i czekam. ale jak juz sie "rozgrzeje"(pochodzi troche) to wszystko działa dość szybko.


(Lukaszk 89) #6

Optymalizacje robiłeś?:

viewtopic.php?t=39970

viewtopic.php?f=7&t=76580

http://www.searchengines.pl/Optymalizac ... t5989.html

Przeczyść kompa i rejestr CCleanerem.

Podaj napięcia i temperatury z Everesta Ultimate i BIOSu.