Przyśpiesznie Firefoxa

Wiem, że temat wielokrotnie poruszany, ale to jest tak jakby pytanie o co innego.

Mam porobione pipelingi tak jak chcą, żeby było jak najszybciej… Zainstalowany FasterFox w wersji Turbo, a przeglądarka dalej startuje dopiero po około 6 sekundach… czy znacie jeszcze jakiś dobry sposób na przyśpieszenie ? Bo GoogleChrome jest szybszy może na starcie i w wczytywaniu stron, ale reszta odstaje… Dlatego proszę o pomoc :slight_smile:

FasterFox akurat nie ma związku z szybkością uruchamiania programu ale z ‘szybkością’ wczytywania stron.

Jakie masz zainstalowane rozszerzenia oprócz FasterFox?

BTW

Jeśli dotyczy to pierwszego uruchomienia Firefoksa (od uruchomienia systemu), to 6 sekund nie jest ‘złym’ czasem (przy dużej ilości rozszerzeń czas pierwszego uruchomienia może trwać np. 20 sekund albo i dłużej).

Jave jeszcze mam w rozszerzeniach i Microsofta jakieś dziadostwo :P. Nie 6 sekund to jest już 10 czy 12 uruchomienie.

Możesz zastosować Firefox Preloader (ładuje podstawowe części przeglądarki z wyprzedzeniem).

Jeśli Firefoks jest używany od dłuższego czasu można skompaktować bazy danych, stosując np. SpeedyFox.

Placio74 , Firefox Preloader przyśpieszył mi start przeglądarki racja :slight_smile: Teraz pierwsze uruchomienie trwa 7 sekund :slight_smile: Natomiast drugie i każde następne trwa 1 sekundę !!

A ja dzisiaj trafiłem na takie coś. Podobno rewelacja.

http://ittechblog.pl/2010/11/12/przyspi … -ramdisku/

Co o tym sądzicie ?? Ktoś przetestuje i pochwali się wrażeniami (mi się nie chce bawić :wink: ) ??

Nic takiego świetnego, nawet na odwrót… wolniej mi działa niż działała… a mam poinstalowane FasterFox oraz Firetune i to wystarcza ;]

Ja mam cały profil firefox-a w ramie, i działa bardziej płynie, i do tego dysk twardy tak często nie pracuje, dzięki czemu laptop dłużej trzyma na baterii. Niestety nie mam pojęcia jak to zrobić na Win :smiley: . Aha i bym zapomniał, do tego ma skrypt który przy zamykaniu systemu zapisuje cały profil na dysk, a przy starcie system kopiuję go ponownie do ram-u.

Ja Wam powiem tyle… chcecie mieć szybkiego Firefoxa ? Zainstalujcie sobie FireTune z opcjami na Szybkie łącze + Szybki komputer oraz FasterFoxa na Turbo :slight_smile:

Próbowałem i rzeczywiście przeglądarka startuje leciutko i chodzi bardzo płynnie.

Jedyny minus to większy apetyt na RAM - więc nie polecam na starsze maszyny.

Mam propozycję zainstaluj sobie na nowo przeglądarkę i nie instaluj nic poza FasterFox 3.8.4. oraz FireTune. Porównaj wyniki :]

A po co mam instalować te dodatki, kiedy osiągnę to samo kilkoma wpisami w about:config?

ktośtam , właśnie te wpisy robią to za Ciebie ;]