Przyspieszyć wydajność

Witam mam pytanie jak mogę przyspieszyć wydajność mojego laptopa która wynosi 4,9 pkt. A maksymalna wydajnosci to 7,9.

Co moge zrobić żeby był bardziej wydajny ? Jest jakiś program ?

Kupić nowego laptopa. Inaczej nie zwiększysz indeksu wydajności. Natomiast jeżeli chodzi Ci o zrobienie coś w kierunku żeby sam Windows działał lepiej, to myślę, że to Ci pomoże: http://bit.ly/tFPHZT

Na początek wyłącz zbędne usługi i świecidełka w systemie.

    • przyspieszyć komputer

:wink:

W laptopie jedyne co możesz zrobić to:

    • dodać/wymienić pamięć RAM - taki sobie kop

z optymalizacją trzeba uważać bo jeśli 1 rzecz się wyłączony to 2 rzecz może dłużej się uruchamiać albo gorzej działać

najbezpieczniejsze przyspieszeniem jest wyłączenie zbędnych usług i wyłączenie niepotrzebnych urządzeń

Moim zdaniem nie da się nic zrobić,jedynie format całego dysku,postawienie systemu na nowo + dołożyć pamięci ram i to wszystko. A jak to nie wystarczy to kupić nowego lapka :smiley:

Nie wciskaj kitu. Da się bez najmniejszego problemu. Ja mam starego kompa, który posiada mobo z Intelowską podstawką 478 i Windows 7 cały czas działa mi dosyć sprawnie już od ponad 6 miesięcy. Trzeba tylko wysilić się, wpisać w google optymalizacja Windows 7, zapoznać się z wynikami, zastosować porady w swoim systemie i Windows zaczyna działać zupełnie inaczej, chciaż to też zależy od kompa, bo ciężkjo żeby Windows działał szybko na jednordzeniowym procku 1GHz i 512MB Ram np.

optymalizacja dla jednych do szybkie uruchamianie systemu a dla drugich szybkie uruchamianie aplikacji

ale niestety optymalizuje się system do własnych potrzeb bo jeśli zrobimy coś co mu wyłączyliśmy to system musi jakoś obejść blokadę więc to trwa dużo dłużej

niektórzy walczą o każdą sekunde żeby komputer uruchamiał się o 5 s szybciej ale niestety aplikacje wtedy uruchamiają się o 2s dłużej więc przyspieszenie jest złudne

Przedmiotem tego wątku jest indeks wydajności systemu Windows, który składa się z następujących pozycji:

Zoptymalizowanie usług systemowych i auto-start nie podniesie indeksu wydajności nawet o “jotę”, system nie bierze tych ustawień pod uwagę…

Co wcale nie znaczy że praca z systemem po tych zabiegach nie poprawi się, mądrze wykonana optymalizacja daje sporo, już podczas samego startu systemu, zaznaczam że ta optymalizacja musi zostać wykonana z głową, mniej składników do uruchomienia podczas startu przekłada się na skrócenie startu, zaznaczam że wykonanie takiej optymalizacji kosztuje masę czasu, najlepszy poradnik z Google może dać odwrotny efekt na naszej maszynie.

Najlepszą metodą jest “trial-error” z naciskiem na utworzenie punktu przywracania przed zabawą! Szukamy własnego najbardziej optymalnego ustawienia usług w naszym systemie, wysoce zalecam poczytać, wyłączenie, których usług jest absolutnie bezpieczne dla przeciętnego Usera domowego, należy zaznajomić się przynajmniej ogólnie za co dana usługa jest odpowiedzialna, czyli na dobrą sprawę trochę czasu trzeba poświęcić na osiągnięcie pozytywnych wyników.

Co do samego WEI, czasem można nieznacznie podnieść owy index przez aktualizację sterowników do najnowszych, jednak jeżeli system “stoi” od długiego czasu efekt po aktualizacji może być odwrotny i stracimy “0.1” punktu w danej sekcji :wink:

Podniesienie wydajności, takie prawdziwe, odczujemy po wymianie komponentów PC, jak Kamil wspominał, SSD pod system daje zupełnie nowe doświadczenia z pracy w Windows :smiley:

Sam jestem szczęśliwym posiadaczem dysku SSD i praca z systemem nabrała nowego wymiaru :wink:

Wnioski:

Optymalizacja samego Windows poprawi pracę z nim ale nie poprawi indeksu wydajności, wymiana hardware da taką możliwość, przykro mi ale taka jest prawda, bez inwestycji w sprzęt cudów się nie spodziewaj…

Przy optymalizacji usług warto skorzystać z perfekcyjnej listy Black Viper, gdzie dla każdego systemu znajdzie bezpieczne ustawienia, przed zabawą najlepiej zrobić kopię systemu.

http://www.blackviper.com/category/guid … gurations/

Można też to zrobić automatem

http://www.thewindowsclub.com/smart-a-u … p-services