Przyszłościowy system operacyjny

Jak sądzicie jaki system będzie najbardziej popularnym na komputerach domowych za kilka lat?

Raczej Windows albo jakiś nowy ale w to wątpie.

Ubuntu i jakiś Windows.

Windows Vista i Ubuntu ale mam wrażenie że ile byśmy nie narzekali na windowsy to wszyscy jak tu piszemy zaczynaliśmy od windowsów niektórzy z nich zrezygnowali ale od nich zaczynali.

Następne pokolenia tak mi sie wydaje również będą zaczynały od windowsa

a tak w ogóle ode mnie, to maiłem ubuntu, usunąłem przed chwilą

wydaje mi się że w przyszłości będzie vista górował, w linuksie jest za dużo problemów z najprostszymi rzeczami które w windowsie nie występują

p.s. napewno może ktoś mówić że ubuntu bo darmowy a microsoft się narzuca, ale patrząc na windowsa to jest on bardziej przyjemniejszy dla użytkownika. linux wg mnie jest dla tych osób, którym ciągle coś brakuje, dlatego nie będzie on głównym systemem na komputerach, bo ludzie sobie z nim nie poradzą (będzie przeważnie instalowany w biurach bo darmowy

właśnie mi się wyfaje że nie

ponieważ jak patrze na gazety np vobisu to widze że sprzedają komputery z VISTĄ

więc jak ktoś kupi w przyszłosci kompa to będzie miał VISTE

lol_pop a vista to co nie windowas ??

Korzystałem i z Ubuntu i z Visty aktualnie z XP. Według mnie ludzie są trochę leniwi i zamiast pogrzebać trochę w googlach i skonfigurować sobie linuxa do swoich indywidualnych potrzeb (co wcale nie jest trudne) wolą wybrać Windowsa w którym wszystko jest na tacy podane tylko wybrać trzeba. Chciałbym zaznaczyć, że większość programów z Windowsa ma swoje odpowiedniki na linuxie (niekiedy nawet lepsze). Jeżeli chodzi o support systemu uważam, że posiadacze linuxa potrafią sobie pomóc i nie ma większych problemów wystarczy podać loga z jednego pliku i wszystko jest wiadome nie to co Windows: Silentrunners, Hijackthis etc.

Tylko proszę nie piszcie, że znalazł się linuxowie czy windowsowiec po prostu każdy system ma coś dobrego od siebie do zaoferowania: bezpieczeństo, prostota obsługi, programy, gry wszystko. Nie można tego rozgraniczać że linux free windows kupa kasy wcale tak nie jest, chociaż ż co niektórzy tego nie widzą. Każdy ma inny gust. Ja lubię sobie od czasu do czasu pograć w coś nowszego co na linuxie nie pójdzie, natomiast w linuxie lubię to, że zrobię co mi się żywnie podoba, mogę sobie podejrzeć wszystko jak pracuje i działa.

Jak na razie wg mnie JEST REMIS jeżeli chodzi o przyszłość.

PS. Linux jakby nie było jest bardzo rozwojowym systemem porównać wystarczy Ubuntu w wersji 5.xx do 7.xx dwa różne systemy z wielkim plusem dla 7.xx

jeśli uda im sie wytępić piractwo to na bank jakiś linux :lol:

chyba śnisz :spioch:

w życiu nie wytępią piractwa… że niby jak?

stworzą coś w stylu policji antypirackiej, będą użądzać naloty na prywatnych userów, sprawdzać lrgalność aplikacji. Za piraty wysokie kary pieniężne, konfiskata sprzętu i monitorowani takich ludzi i ich pc przez rok , może 2…

szybko by piractwo zniknęło…

Niemożliwe… Bo kto by pilnował tej policji? :wink:

Piractwo pozostanie, niestety/nie macie się czego bać.

-Jedni tak myślą, drudzy tak… :stuck_out_tongue:

według mnie przyszłościowym system będzie distro o nazwie PCLinuxOS wersja z 2008 jak wyjdzie ze środowiskiem 4.0 oczywiście KDE będzie można spokojnie porównywać do Visty,jest szybka stabilna,łatwa do zainstalowania konfiguracji i użytkowania łatwy synaptic do aktualizacji systemu, zamknięte kodeki do instalacja przez synaptica.

P.S łudubuntu nie będzie się z nim równać jak wyjdzie wersja z 2008 roku.

minister sprawiedliwości lub minister ds. policji antypirackiej (coś na wzór ministra cba)

liczę na to że Apple dokona zmian w licencji OS X’a i zezwoli na jego instalację na zwykłych pecetach i jeśli do tego dojdzie odpowiednie wsparcie ze strony producentów sprzętu i oprogramowania to system ten zrówna sie z windowsem

A nie mają na pensje dla lekarzy , nic się nie zmieni do póki w szkołach i urzędach będzie panował Windows.

Za kilka lat to Windows Seven :mrgreen:

nie ma to znaczenia

jezeli na kazdym domowym komputerze bylby linuks to i urzedy musialyby sie dostosowac

jezeli dzis zostaloby zlikwidowane piractwo to na wielu komputerach zagoscilby linuks dlatego ze wielu osob nie stac na windowsa

z drugiej strony jezeli piractwo zostanie wyeliminowane w czasach w ktorych cena windowsa bedzie wynosila jakies 10% przecietnej pensji to windows utrzyma swoja przewage

Fajnie by było, bo system jest naprawdę przyjemny dla oka, i miły w użytkowaniu.

No nie wiem, czy by się tak stało:

  1. System przypomina Linuxa (nawet jeśli się linuxa dobrze skonfiguruję to można uzyskać podobny efekt z OS X).

  2. Wszystko wklepuje się przez terminal(czy jak to się nazywa teraz w OS X.)

  3. niema gier i DirectX, więc wiele by wprowadzenie tego systemu na Pc nie dało, pewnie byśmy mieli drugiego linuxa tylko że płatnego.