Przywiesza się przy uruchamianiu "Mój komputer"

(Msaper) #1

Witam! Mam uciązliwy problem. Kiedy chcem otworzyć "mój komputer" wyświetla sie latareczka, która przez około 2min szuka po czym się otwiera jego zawartość. Kiedy wpisuje ścieżkę na pasku adresu (np: C:\download...) działa bez problemu. Przy otwieraniu większości programów przywiesza się na 1-2min. Nie mam pomysłu co się dzieje... Skanowałem dyski antywirusami: Kaspersky Internet Security 6.0 oraz skanerem MKS Online <- nic nie wykryły. PS: W menagerze zadań mam uruchomione 6 razy SVCHOST.EXE, kiedy zakończe jeden z nich przez minute w komputerze wszystko działa poczym komputer sie resetuje. Dodam jeszcze, że kilka dni temu przeinstalowałem system, z początku wszystko było ok, a później jużje :frowning: POMOCY! !!

(Mister12 94) #2

Defragmentacja dysku. Najlepiej diskeeperem albo PerfectDiskiem :-o

(Spam) #3

(Msaper) #4

zrobiłem co pisaliście.... ale nie widze zmian. Nadal wszystko działa jak działało. Ten nieszczęsny SVCHOST.EXE nadal rozrabia :confused: Może coś źle zrobiłem bo nie jestem fachowcem :? A może jakieś inne pomysły macie?

(Ferdek31) #5

6 svchostów to jak najbardziej prawidłowa liczba i nie kończ tego procesu bo jest on odpowiedzialny za wiele innych, może masz za mało pamięci albo antywirus zbyt agresywnie ustawiony, zrób defragmentację, posusuwaj zbędne pliki /zwłaszcza cookies, z folderu Temp, Temporary Internet Files /.

(Weclawiak) #6

Zalcema odłączenie napedów typu nagrywarka i sprawdzić czy problem występuje bez tych urządzień jeżeli nie to masz problem z głowy bo będziesz znał przyczynę.

(Superminiek) #7

Mialem identyczny problem i chodzilo o nagrywarke - polecilbym od tego zaczac. Czyszczenie dyskow etc napewno sie rowniez przyda.

Sprawdz czy nie masz jakiegos oprogramowania do tworzenia wirtualnych napedow cd - w tym moze byc tez problem.