Przywiesza się przy uruchamianiu "Mój komputer"

Witam! Mam uciązliwy problem. Kiedy chcem otworzyć “mój komputer” wyświetla sie latareczka, która przez około 2min szuka po czym się otwiera jego zawartość. Kiedy wpisuje ścieżkę na pasku adresu (np: C:\download…) działa bez problemu. Przy otwieraniu większości programów przywiesza się na 1-2min. Nie mam pomysłu co się dzieje… Skanowałem dyski antywirusami: Kaspersky Internet Security 6.0 oraz skanerem MKS Online <- nic nie wykryły. PS: W menagerze zadań mam uruchomione 6 razy SVCHOST.EXE, kiedy zakończe jeden z nich przez minute w komputerze wszystko działa poczym komputer sie resetuje. Dodam jeszcze, że kilka dni temu przeinstalowałem system, z początku wszystko było ok, a później jużje :frowning: POMOCY! !!

Defragmentacja dysku. Najlepiej diskeeperem albo PerfectDiskiem :-o

zrobiłem co pisaliście… ale nie widze zmian. Nadal wszystko działa jak działało. Ten nieszczęsny SVCHOST.EXE nadal rozrabia :confused: Może coś źle zrobiłem bo nie jestem fachowcem :? A może jakieś inne pomysły macie?

6 svchostów to jak najbardziej prawidłowa liczba i nie kończ tego procesu bo jest on odpowiedzialny za wiele innych, może masz za mało pamięci albo antywirus zbyt agresywnie ustawiony, zrób defragmentację, posusuwaj zbędne pliki /zwłaszcza cookies, z folderu Temp, Temporary Internet Files /.

Zalcema odłączenie napedów typu nagrywarka i sprawdzić czy problem występuje bez tych urządzień jeżeli nie to masz problem z głowy bo będziesz znał przyczynę.

Mialem identyczny problem i chodzilo o nagrywarke - polecilbym od tego zaczac. Czyszczenie dyskow etc napewno sie rowniez przyda.

Sprawdz czy nie masz jakiegos oprogramowania do tworzenia wirtualnych napedow cd - w tym moze byc tez problem.