Przywracanie DOKUMENTU

(Vicuss) #1

Witam

Przez przypadek usunąłem bardzo ważne archiwum RAR. Muszę je konieczne przywrócić, ale Przywracanie systemu Windows firmy Microsoft nie przywraca dokumentów. Proszę o program (lub tutorial) przywracający dokumenty.

Z góry dziekujuę

(Cosik Ktosik) #2

:arrow: PC Inspector File Recovery

:arrow: Instrukcja

Oczywiście nic nie zapisuj na tej partycji, z której chcesz odzyskać dane.

(Vicuss) #3

Nie ma tego archiwum ;/

Może pomoże to, że był on w WebServie i nazywał się RECOVERY.rar i skasowałem go wczoraj ok. 20

(Vicuss) #4

Ej. A jak skasowałem to kombinacją Shift + Delete, to tgo nie odzyskam?

(Tymczasowy) #5

Próbowałeś Menu Tools -> Find lost data lub tak jak miałeś w podanej instrukcji?

PC Inspector jest dobrym programem ale czasem sobie nie radzi np. z nowszymi dyskami ponieważ nie jest rozwijany jak narazie.

(Vicuss) #6

Tak. Może pomożesz w tym temacie:

viewtopic.php?f=22&t=263848

Przywracam system do punku przywracania, w którym jeszcze miałem archiwum, ale Przywracanie systemu nie przywraca dokumentów ;/...

(Tymczasowy) #7

Przywracanie systemu nie przywraca usuniętych plików jedynie systemowe.

Jeśli użyłeś przywracania systemu, a plik był na partycji systemowej to szanse się zmniejszyły.

(Tymczasowy) #8

Jeden z najlepszych komercyjnych programów:

viewtopic.php?f=3&t=261728

(Vicuss) #9

Dobra... To co zrobić, jeżeli plik RECOVERY.rar znajdował się w katalogu C:\Program Files\Webserv\httpd??

(Tymczasowy) #10

Program Active@Undelete -> Low level scan. Skanowanie może potrwać kilka godzin.

Jeśli użyłeś przywracania systemu to szanse są małe.

(Vicuss) #11

Ale tam nie ma rozszerzenia .rar

A jeżeli przywróciłem i przywróciłem do stanu przed przywracaniem??

(Tymczasowy) #12

Przywracanie systemu powoduje, przywrócenie plików systemowych, a co za tym idzie kopiowanie dużej ilości plików na partycji systemowej. Operacja taka może nadpisać miejsce w którym był usunięty plik. Każda operacja na dysku może utrudnić odzyskanie pliku (nawet korzystanie z przeglądarki internetowej).

Wykonałeś Low level scan? Możesz dać screen. Szukasz pliku w drzewie.

(Vicuss) #13

Jeszcze wykonuję, ale gdy sprawdzałem w ustawianiach LS nie mozna było wybrać .rar, bo go nie było ;/

SC dodany:

(Tymczasowy) #14

Słabo widać. Poszukaj pliku w drzewie. Kliknij raz na partycje na której był plik -> Primary NTFS -> (C:). W oknie dialogowym po prawej stronie wyświetli Ci się katalog nadrzędny, a pod nim Local Disk z wielkością, numerem seryjnym itd. Prawym -> Scan (wybierasz opcje Quick Scan lub Low Level Scan). Po zeskanowaniu będziesz miał po lewej stronie opcje wejścia w drzewo (strukture katalogów). Jak na screenie:

438544264Active@_Undelete_drzewo.jpg

Poszukaj pliku bezpośrednio w katalogu w którym był.

Pliki skasowane znajdują się w katalogu ! Lost _Found !

(Vicuss) #15

Użyłem wyszukiwarki i nie znalazła ;/ To znaczy, że nie ma takiego pliku [RECOVERY.rar]??

(Tymczasowy) #16

Prawdopodobnie został nadpisany (choć wpis po nim powinien zostać). Przeskanuj jeszcze raz Low Level Scan (zaznacz prawym dysk - u mnie na screenie: Hitachi -> Scan -> Low Level) i wejść w folder w którym był (przez Active@). Jeśli wpis istnieje to powinien być widoczny szary plik/folder.

Niepotrzebnie użyłeś przywracania systemu. Możnaby oddać dysk np. do Ontracka ale trzeba się liczyć z kosztami powyżej 500 zł, a i tak wątpie w rezultaty.Trzeba było odrazu zgłość się na forum (przed przywracaniem systemu).

Pzdr.

(Tymczasowy) #17

Uświadomiłem sobie jedną rzecz. Mówiłeś, że szukałeś pliku po nazwie. Plik może być odzyskany z orginalną nazwą gdy został lekko uszkodzony (szybki format, kasowanie z kosza). Na twoim miejscu (jeśli masz pełną wersje programu) odzyskałbym wszystkie typy archiwów (rar, zip itp.) jakie znalazł Acitve@ (najlepiej na jakiś nośnik pendrive) i dopiero każde wypakował (jeśli się da) i sprawdził zawartość.

Pozdrawiam.

(Vicuss) #18

Chodzi o pliki np. File00034435234.zip??

OK.. Mam 87976 takich plików... czas sprawdzać... Dzięki za tą poradę :wink: