Przywracanie programów z paska zadań

(system) #1

(nie wiem jak innaczej to nazwać)

Witam.

Mam pewien problem z moją 7.

Otóż jeżeli korzystam z programu pracującego w tzw. "full screen" to za każdym razem, jeżeli sprowadzę go do paska zadań, powrót do niego zajmuje bardzo dużo czasu. Naprawdę, bardzo dużo. Jest to program z którego korzystanie często zmusza mnie do wracania do Windows i ciągłe czekania zaczyna być irytujące. Nie jest to cecha tego akurat programu, bo z wszystkimi tak mam, a wiem, że u znajomych tego problemu nie ma. System jest nowy, oryginalny. Zainstalowany fabrycznie na laptopie Samsung z Prockiem i3.

Czy są jakieś sposoby na rozwiązanie tego problemu?!

(Witkacy75) #2

Witam.

Zwiększ ilość pamięci RAM. Najlepiej do 4GB jeśli masz Win 764bit.

(system) #3

Tak, bardzo konkretne odpowiedz. Mam 4GB i nie, nie mam 64 tylko 32.

(Witkacy75) #4

Wyłącz interfejs AERO, boczne paski i inne graficzne bajery.

(Agatonster) #5

Y3ti ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(system) #6

Gdzie wyłączyć to Aero? Bo nie widzę w sumie.

(Witkacy75) #7

Prawy klik na pulpit >- personalizuj >- wybierz podstawowy Windows albo klasyczny Windows >- prawy klik na ikonę "komputer" >- zaawansowane >- wydajność >- ustawienia >- ustawiasz >- dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności.

(system) #8

Zrobiłem oba, wciąż to samo...

(Witkacy75) #9

Chyba zdajesz sobie sprawę, że win 7 32 bit nie wykorzysta całych 4GB RAM-u pamięci, a tylko ok. 3,25?

Mało tego, jakakolwiek aplikacja w systemie ma do dyspozycji max. 2GB RAM pamięci. Tak więc, jeśli operujesz na dużych plikach (AVI, obróbka video, bazy danych) Twój system nie pracuje optymalnie. Tylko system 64 bitowy znoszi te limity.

Popraw nieco sytuację robiąc porządki w systemie:

1. Usuń śmieci i niepotrzebne pliki CCleanerem: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr ... 13061.html

2. Zdefragmentuj dysk tym: http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler, ... 13314.html

3. Wyłącz ineksowanie dysku.