Przywracanie systemu do stanu początkowego


(Imprezowicz210) #1

Witam!

Od niecałego roku posiadam laptopa SAMSUNG RC520 i jak wiadomo nasz kochany system Windows lubi sobie ,przytyć" co skutkuje spadkiem wydajności całego komputera. Moja pytanie: Czy używając Samsung Recovery Solution 5 i wybierając w nim przywracanie systemu do pierwszej wykonanej kopii ( w moim wypadku jest to kopia zrobiona zaraz po pierwszym uruchomieniu komputera), system wyczyści dysk systemowy czy zrobi pełny format tego dysku i przeinstaluje Windowsa?


(speed89) #2

Po prostu przywróci system do tego momentu w którym była wykonana kopia oczywiście wszystkie dane zostaną utracone.


(Imprezowicz210) #3

Dane znikną tylko z C czy również z D? I czy da to podobny efekt co przeinstalowanie Windowsa czyli zwiększy się wydajność kompa?


(dark__jedi) #4

Tylko C. Jeśli zrobiłeś kopie od razu po zainstalowaniu (sam system) to będzie to samo. Może szybciej go postawisz z kopi niż ze zwykłej instalacji.


(adam9870) #5

Taka kopia i tak zawiera dodatki od producenta laptopa, dodatki zwykle niepotrzebne i zamulające system.

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html


(Imprezowicz210) #6

Nie posiadam niestety płyty od Windowsa, a znajomi mają laptopy (bez płyt) albo piratki.


(adam9870) #7

No to można pobrać z internetu, nawet angielską wersję (a potem spolszczyć oficjalnym pakietem językowym obrazy-iso-windows-czy-aby-bezpieczne-t496424.html#p3126419). Patrz “Zaopatrzenie się w obraz czystej wersji Windows (czystej, bez dodatków)” zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html


(Imprezowicz210) #8

Dzięki niezmiernej pomocy adam9870 przeinstalowałem system i śmiga jak nowy. Dzięki wszystkim za rady. Temat do zamknięcia.