Przywracanie systemu do ustawień fabrycznych

Czy przywracając system na laptopie z ukrytej partycji(oczywiście przy zakupie nie dostałem płyty),za pomocą programu producenta (acer erecorvery), postawie od nowa tylko partycję systemową tak jakbym ja sformatował,czy może wyczyści mi wszystkie partycje, pytam bo jak tak to trzeba będzie wszystko zrzucac na płyty :frowning: .

U mnie to chyba f10,ale chodzi mi o to czy w ten sposób sformatuję tylko dysk C na którym jest system, a dysk D pozostanie bez zmian, czy może obydwa dyski powrócą do stanu fabrycznego i wszystkie pliki osobiste zapisane na D trafi przysłowiowy szlag.

Recovery Disk, dzieli obszar fizyczny dysku na dwie części lub tworzy jedną partycję na całości. Pierwsza to 60% całości i reszta czyli 40%.

Jak widzisz, stracisz dane z dysku “D”.

No to wszystko jasne,kiedys było prościej, co trzeba na D ,format systemowej i ok.Pogrzebie w tym programie acera moze ma taką opcję.Dzięki.

Jeżeli skorzystasz z narzędzi ACERA to zostanie zainstalowany system na partycji systemowej C wraz ze wszystkimi aplikacjami dostarczonymi przez producenta laptopa (czyli ACER) zawartość partycji D pozostanie nienaruszona. Pozostaje Ci tylko zgrać Swoje dokumenty z C na dysk D i po problemie.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Po pierwsze to również życzę Wesołych Świąt i szampańskiej zabawy sylwestrowej.A wracając do tematu ,robiłeś to już kiedyś ,chciałbym mieć pewność z tym D.

I jeszcze jedno ,jeśli posiadasz wiedzę na ten temat ,to czym różnią się te opcje:

http://img522.imageshack.us/img522/1632/111jc1.png

Dobrze myślę,że to pierwsze to tylko nagranie partycji z systemem, a to drugie to system plus to co chcę dołożyć?

Tak, robiłem to już kilkukrotnie i zawsze działało (dotyczy oczywiście ACERów);

Co do poszczególnych opcji:

1 - Create Factory Default Disc - eRecowery zgrywa zawartość partycji Recovery tzn. system Windows Vista + sterowniki + dodatkowe oprogramowanie dostarczone z komputerem;

2 - Create Current System Configuration Backup Disc - eRecovery tworzy tylko kopię ustawień systemu Windows (nie ma tutaj samego Windowsa);

3 - Create Driver And Application Backup Disc - eRecovery tworzy kopię sterowników i oprogramowania (nie ma tutaj również samego Windowsa) - UWAGA: kopiowane są tylko programy z folderu Program Files;

Pozdrawiam