Przywracanie systemu nie powiodło się

(F R 1) #1

siemka mam pewien problem.

ogolnie to opowiem od poczatku co i jak . kiedys sciągnałem jakiegoś wirusa na mojego pcta , który blokował mi różne rzeczy , typu menadzer zadań. wyskakiwał błąd "administrator zablokowal menadzer zadań" , kiedy w start>uruchom wpisywałem 'regedit' był podobny błąd . no i postanowiłem sformatowac kompa . zgrałem sobie sterowniki na pendrive'a . po formacie kiedy instalowałem stery , dalej miałem ten bład . potem doszedłem do tego , ze ten wirus rozniosł sie po wszystkich plikach . chciałem to sprawidzic i zgrałem jeden ze sterowników na notebooka . okazało się ze miałem racje . ale tutaj pojawia sie problem .

byłem pewien , że jeśli okaze sie , ze pliki sa zarazone i zgram je na lapka , to bede mógł uzyc opcji " przywracanie systemu" i pozbyc sie ich . no ale kiedy chciałem juz przywracać , wszystko grało przez pewien moment. potem wyskakiwał błąd w którym pisało , ze przywracanie nie powiodło się , mozliwe ze antywirus blokował pliki systemowe i pomóc moze wyłączenie antywira na czas przywracania systemu . ale ogolnie to własnie nie mam antywirusa , mam wygasłą licencje nortona , czyli jest wyłączony :(. ogolnie jestem załamany , myslalem o formacie , ale ten komp nie ma cd roomu , a jestem zielony w jakies instalowanie przez usb czy kabel : (.

błagam o pomoc : (

(Robzub) #2

Przywracanie system jak sama nazwa wskazuje monitoruje i cofa zmiany wprowadzone w plikach systemowych oraz systemowych ustawieniach, a nie plikach użytkownika, którymi są instalki sterowników czy inne programy.

Sprawa naprawy systemu to raczej kwestia odwirusowania zainfekowanego systemu. Radził bym jednak udać się do działu bezpieczeństwo na forum i tam zasięgnąć rady.

W ostateczności sprawa zgrania obrazu systemu na nośnik flash i puszczenia z takiego pendrive instalacji też nie była by specjalnie trudna. Istnieją programy, które robią taki dysk prawie automatycznie, wystarczy wskazać plik z obrazem Windows.

(F R 1) #3

kurde , faktycznie masz racje

dobra ,ale nawet jesli nie pomoze mi to , to i tak nie wiem czemu , mi to przywracanie nie działa. wyskakuje błąd i jest lipa ;/

(Robzub) #4

Takie błędy mogą być spowodowane grasowaniem ustrojstwa w systemie. Najpierw zabierz się za jego odwirusowanie, bądź (a nawet i) jego naprawę, jeżeli nie chcesz się bawić w stawianie Windowsa od nowa. System q tym trybie nadpisze wszystkie systemowe pliki naprawiając je, a poszczególne ustawienia pulpitu, dokumentów zostaną nieruszone. Po takiej operacji wszystko powinno wrócić do normy.

(F R 1) #5

"System q tym trybie nadpisze wszystkie systemowe pliki naprawiając je" tzn ?

jestem zupełnie zielony , ze sprawami komputera. jakbys mogł opisać co i jak szczegółowo , byłbym bardzo wdzieczny