"przywracanie" systemu

witam

Nagrałem na płytę dvd cały dysk twardy (3Gb) z systemem win 98, prostym sposobem (ctrl+c ctrl+v) razem z ukrytymi plikami.

Czy jest taka możliwość że kopiując je na dysk z powrotem takim samym sposobem odzyskam sprawność systemu ? A jeśli nie w ten to w jaki sposób ?

Ps. Wszystko jest legalne ten dysk dvd to była kopia zapasowa i jest licencja na ten komputer.

do tego służą programy do robienia obrazu partycji

np. Norton Ghost lub Acronis True Image

Można tak zrobić z Linuxa Live CD

W uruchomionym systemie nie skopiujesz wszystkich plików

rejestru ta operacja nie przywróci

Nie da się.

jeśli wgrałbym te dane na dysk, a później nad instalował bym windowsa ? wiem że w win xp sie da ale czy w 98 jest taka możliwość?

Tez sie da, jesli ma zachowane pliki rejestrowe system.dat, user.dat. win.ini i system.ini.

ok dzięki spróbuje to zrobić jutro w pracy.

Może ktoś z was zna odpowiedź na pytanie:

co się stało z moim dyskiem twardym otóż, chciałem uruchomić botowanie dwóch różnych systemów z dwóch różnych dysków, chciałem zrobić to programem hdhacker. Program ten stworzył plik *.dat który wrzuciłem na dysk z systemem win98 po restarcie windows nie wstał, po podłączeniu tego dysku do innego komputera zauważyłem że pliki i foldery pozmieniały nazwy i wyglądają tak :

http://socket4.wrzuta.pl/obraz/c1GrITuUgK/

i do każdego katalogu i pliku jest zabroniony dostęp.

Może zna ktoś odpowiedź

Pozdrawiam i z góry dzięki

ps. ten “Nowy folder” został zrobiony przeze mnie czyli zapis na tym dysku jest możliwy

Rejestr jest zapisywany w plikach (m.in. user.dat), więc w przypadku, gdyby można było je prawidłowo nadpisać to taka operacja by wystarczyła. Chociaż ja osobiście wróżę z takiego postępowania więcej problemów niż korzyści. Lepiej załapać się na Paragon Drive Backup w Komputer Świecie i mieć problem z głowy.