Przywracanie systemu

Witam ponownie

Napiszcie mi teraz proszę jak to jest z tym przywracaniem systemu w XP.

Wyłączyć czy nie wyłączyć ???

Bardzo proszę znawców tematu o konkretne za i przeciw.

Czy to żeczywiście jest przydatne w praktyce i wogóle …-Wasze opinie na ten tamat.

Dodam że to pytanie nasunęło mi się w zwiąku z tym że po zainstalowaniu na nowo XP jakiś miesiąc temu system zajmował poniżej

3GB na dysku C a teraz już jest ok 4,3 GB i cały czas sobie pomalutku rośnie. Tak myślę że to przywracanie systemu tak zapełnia bo wszystko inne czyszczę regularnie przynajmniej raz w tygodniu.(Jv 16 PT , CCleaner .Temp , Cookies). Jeśli jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadźcie - bardzo proszę … :-o

Pap.

Ja osobiście przywracanie mam wyłączone, zrobiłem tak ze względu na to że system mniej dysku zajmuje i szybciej się “zbiera”. A pozatym jak mi się cokolwiek nawet stało i miałem przywracanie systemu i wskazałem mu na przywrócenie do określonego pkt w przeszłości to on twierdził że nie nastąpiła żadna modyfikacja systemu i nie dało się cofnąć. To był powód dla którego zrezygnowałem. Ale to zależy tylko od ciebie czy chcesz ryzykować chociaż czasem to Cię nawet przywracanie nie poratuje;-)

ja na Twoim miejscu bym nie wylaczal. zawsze sie to przydaje, np wtedy jak zainstalujesz jakis program i cos Ci sie zwali w kompie to zawsze mozesz przywrocic wszystko do poprzedniego stanu. to dziala, nieraz mnie to wybawilo z opresji. co do miejsca na dysku to utworz sobie punkt przywracania systemu i zrob porzadkowanie dysku c. w zakladce wiecej opcji kliknij aby oczyscic wszystkie punkty przywracania z wyjatkiem najnowszego. w ten sposob zostanie tylko jeden.

Dla mniej zaawansowanych Userów zalecam pozostawienie włączonej tej opcji. Zawsze jest to jakieś ułatwienie, i może pomóc po ewentualnym crashu systemu. Fakt faktem, zajmuje to trochę miejsca na dysku, dla tych posiadaczy mniejszych dysków może przeszkadzać.

zostaw włączone na partycji systemowej albo stwórz kopie systemu(przydatne i niezawpdne narzędzie mnie poratowało przed formatem) na innej niż systemowa partycja i wtedy wyłącz przywracanie(potem z kopii przywróciszsobie ale kopie to zrób świeżo po instalce systemu)

Ja polecam jak już te własnie rozwiązania. Jedno lub drugie. Ja osobiscie używam drugiego rozwiązania. Mam kopie systemu którą jak co używam do przywracania systemu.

Kiedyś kilkakrotnie używałem przywracania systemu z Windowsa i powiem że nic z tego nie wyszło.

lazikar o to właśnie mi chodziło (ja nie korzystam z przywracania tylko z kopii bo lepsz i dokładniejsza)

Zrobiłem tak jak napisał Bubu , tzn. usunąłem wszystkie stare punkty przywracania a pozostał tylko jeden który sam utworzyłem. Powiedzcie mi czy jak teraz wyłączę przywracanie systemu to ten punkt będzie dostępny czy nie w razie czego. Aha i podajcie dokładniejszy opis jak zrobić tą kopię systemu co pisał m89. Nie wiem jak zrobić tą kopię i co potem gdzie ona będzie i jak ją potem wykorzystać do przywracania systemu???

Kopia systemu.

Używając Norton Ghost. Na innych wersjach tego programu będzie podobnie.

Możesz użyć taniego odpowiednika rodziny Paragon - Drive Backup.

http://www.komputerswiat.pl/informacje/ … pliki.html

:slight_smile:

no fajnie ale chodziło mi o opis całego procesu tworzenia kopi systemu tak poprostu jak chłopu na miedzy… - zielony jestem w tym temacie :frowning:

aha no jest znalazłem to tam w tym linku Boczi ale jest z tym trochę roboty… Nie czuję się jeszcze na siłach aby to samemu zrobić …

Czy są jakieś łatwiejsze sposoby?

Podałem linka. TU masz wszystko opisane. Tylko zależy, jakiego programu używasz.

Oczywiście mam nadzieję, że wiesz, że kopię najlepiej robić na świeżo, po instalacji czystego systemu.

ale jest też systemowy kreator kopii (tańszy bo z systemem i łatwiejszy w obsłudze)