Przywracanie systemu

(luki) #1

Witam ponownie

Napiszcie mi teraz proszę jak to jest z tym przywracaniem systemu w XP.

Wyłączyć czy nie wyłączyć ????

Bardzo proszę znawców tematu o konkretne za i przeciw.

Czy to żeczywiście jest przydatne w praktyce i wogóle ...-Wasze opinie na ten tamat.

Dodam że to pytanie nasunęło mi się w zwiąku z tym że po zainstalowaniu na nowo XP jakiś miesiąc temu system zajmował poniżej

3GB na dysku C a teraz już jest ok 4,3 GB i cały czas sobie pomalutku rośnie. Tak myślę że to przywracanie systemu tak zapełnia bo wszystko inne czyszczę regularnie przynajmniej raz w tygodniu.(Jv 16 PT , CCleaner .Temp , Cookies). Jeśli jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadźcie - bardzo proszę .. :-o

Pap.

(Pzontek) #2

Ja osobiście przywracanie mam wyłączone, zrobiłem tak ze względu na to że system mniej dysku zajmuje i szybciej się "zbiera". A pozatym jak mi się cokolwiek nawet stało i miałem przywracanie systemu i wskazałem mu na przywrócenie do określonego pkt w przeszłości to on twierdził że nie nastąpiła żadna modyfikacja systemu i nie dało się cofnąć. To był powód dla którego zrezygnowałem. Ale to zależy tylko od ciebie czy chcesz ryzykować chociaż czasem to Cię nawet przywracanie nie poratuje;-)

(Maciek25 1977) #3

ja na Twoim miejscu bym nie wylaczal. zawsze sie to przydaje, np wtedy jak zainstalujesz jakis program i cos Ci sie zwali w kompie to zawsze mozesz przywrocic wszystko do poprzedniego stanu. to dziala, nieraz mnie to wybawilo z opresji. co do miejsca na dysku to utworz sobie punkt przywracania systemu i zrob porzadkowanie dysku c. w zakladce wiecej opcji kliknij aby oczyscic wszystkie punkty przywracania z wyjatkiem najnowszego. w ten sposob zostanie tylko jeden.

(boczi) #4

Dla mniej zaawansowanych Userów zalecam pozostawienie włączonej tej opcji. Zawsze jest to jakieś ułatwienie, i może pomóc po ewentualnym crashu systemu. Fakt faktem, zajmuje to trochę miejsca na dysku, dla tych posiadaczy mniejszych dysków może przeszkadzać.

(m89) #5

zostaw włączone na partycji systemowej albo stwórz kopie systemu(przydatne i niezawpdne narzędzie mnie poratowało przed formatem) na innej niż systemowa partycja i wtedy wyłącz przywracanie(potem z kopii przywróciszsobie ale kopie to zrób świeżo po instalce systemu)

(lazikar) #6

Ja polecam jak już te własnie rozwiązania. Jedno lub drugie. Ja osobiscie używam drugiego rozwiązania. Mam kopie systemu którą jak co używam do przywracania systemu.

Kiedyś kilkakrotnie używałem przywracania systemu z Windowsa i powiem że nic z tego nie wyszło.

(m89) #7

lazikar o to właśnie mi chodziło (ja nie korzystam z przywracania tylko z kopii bo lepsz i dokładniejsza)

(luki) #8

Zrobiłem tak jak napisał Bubu , tzn. usunąłem wszystkie stare punkty przywracania a pozostał tylko jeden który sam utworzyłem. Powiedzcie mi czy jak teraz wyłączę przywracanie systemu to ten punkt będzie dostępny czy nie w razie czego. Aha i podajcie dokładniejszy opis jak zrobić tą kopię systemu co pisał m89. Nie wiem jak zrobić tą kopię i co potem gdzie ona będzie i jak ją potem wykorzystać do przywracania systemu???

(boczi) #9

Kopia systemu.

Używając Norton Ghost. Na innych wersjach tego programu będzie podobnie.

Możesz użyć taniego odpowiednika rodziny Paragon - Drive Backup.

http://www.komputerswiat.pl/informacje/ ... pliki.html

:slight_smile:

(luki) #10

no fajnie ale chodziło mi o opis całego procesu tworzenia kopi systemu tak poprostu jak chłopu na miedzy.... - zielony jestem w tym temacie :frowning:

aha no jest znalazłem to tam w tym linku Boczi ale jest z tym trochę roboty... Nie czuję się jeszcze na siłach aby to samemu zrobić ..

Czy są jakieś łatwiejsze sposoby?

(boczi) #11

Podałem linka. TU masz wszystko opisane. Tylko zależy, jakiego programu używasz.

Oczywiście mam nadzieję, że wiesz, że kopię najlepiej robić na świeżo, po instalacji czystego systemu.

(m89) #12

ale jest też systemowy kreator kopii (tańszy bo z systemem i łatwiejszy w obsłudze)