Przywracanie systemu

Gdzie się włącza przywracanie systemu Windows ? Mam:

Microsoft Windows XP Profesjonal Dotatek Service Pack 2

W poradnikach pisze że sie włancza panel strowania > system i zakładka przywracanie systemu ale ja takiego czegoś nie mam ;/ prosze o pomoc

Zobacz w rejestrze klucz:

W menu start->uruchom, wpisz regedit

Odszukaj:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore]

“DisableSR”=dword:00000000 (jak jest na 1 to wyłączony)

PPM na Mój komputer->Właściwości->Przywracanie systemu.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ SystemRestore]

nie mam tego co jest zaznaczone na grubo

Madix071 , jesteś pewny. Sprawdź jeszcze raz.

Zrób sobie kopię rejestru. W regedit, Kliknij na Mój komputer i z menu wybierz eksportuj.

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore]

"DisableSR"=dword:00000000

"CreateFirstRunRp"=dword:00000001

"DSMin"=dword:000000c8

"DSMax"=dword:00000190

"RPSessionInterval"=dword:00000000

"RPGlobalInterval"=dword:00015180

"RPLifeInterval"=dword:0076a700

"CompressionBurst"=dword:0000003c

"TimerInterval"=dword:00000078

"DiskPercent"=dword:0000000c

"ThawInterval"=dword:00000384

"RestoreDiskSpaceError"=dword:00000000


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore\Cfg]

"DiskPercent"=dword:0000000c

"MachineGuid"="{E7E31E68-E837-4068-8AAA-C5168B7B06BC}"


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore\SnapshotCallbacks]

@=""

Wklej to do notatnika, zapisz jako fix.reg (w polu zapisz jako typ pliku, wybierz wszystkie pliki).

Kliknij dwa razy na tym pliku i dodaj zawartość do rejestru.

Już tak zrobiłem i nie mam tego w panel sterowania/system

Czy już poradziłeś sobie z tym problemem? Jeżeli tak, to w jaki spoób, bo mam podobny efekt.

Mam wrażenie, że problem pojawił się po zainstalowaniu a-wirusa NOD-a, ale nie jestem pewien

(nie sprawdziłem bezpośrednio po jego instalacji - było to jakiś czas temu). Teraz chę użyć punktu

przywracania i… pojawia się Informacja, że opcja nie włączona. Gdy chcę ją włączyć we Właściwościach

komputera , zakładki Przywracanie systemu po prostu nie ma. Zniknęła.

Próbuję w usługach włączyć bezpośrednio Usługę przywracania systemu: klapa.

Wyskakuje komunikat:

"Nie można uruchomić usługi … na komputerze lokalnym.

Błąd 123. Nazwa pliku, katalogu lub składnia etykiety woluminu niepoprawna"

Patrzę w rejestry, porównuję, wygląda że są OK (inny ciąg MachineGuid={618A3363-8A2C-4DA9-8F8A-167B0E53ABD3})

Co to może być ? Może ktoś zna odpowiedź?

System Volume Information to ukryty folder znajdujący się najczęściej na dysku C:.

[dowolne okno Eksploratora] >> Narzędzia >> Opcje folderów >> Widok >> Pokaż ukryte pliki i foldery wyczyść kratki przy Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane) i Użyj prostego udostępniania plików (zalecane).

Aby mieć do niego dostęp należy:Właściwości >> Zabezpieczenia >> Dodaj

W oknie należy wpisać nazwę użytkownika, który może wejść i modyfikować System Volume Information.

Sprawdzić okienko Uprawnienia dla >> zaznaczyć Pełna kontrola.

usuń wszystko co jest w System Volume Information na każdej partycji

jak masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

jeśli włączona jest usługa przywracania systemu zakładka powinna powrócić

:slight_smile:

Dziękuję za odpowiedź.

Zapomniałem poinformować, że wielokrotnie wykonywałem operacje kasowania katalogu System Volume Information

i to na każdym z dysków (oczywiście po “odkryciu” i nadniu sobie pełnych uprawnień. Po resecie system tworzy ponownie

dwa pliki: MountPointManagerRemoteDatabase oraz tracking.log. Ale pożądana zakładka nie wraca. :frowning:

Jak pisałem poprzednio Usługa Przywracania Systemu nie daje się włączyć z odpowiednim komunikatem.

Mam XP Pro.

start >> uruchom >> services.msc

odszukaj i włącz Usługę przywracania systemu

teraz wyczyść wszystko z katalogu System Volume Information >> następnie sprawdź we właściwościach Mój komputer czy jest zakładka

ty nie masz

tylko usunąć wszystko z tych katalogów

:slight_smile:

I jeszcze jedna informacja - ciekawa. Otóż, gdy podam w kluczu rejestru [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore] wartość “DisableSR”=dword:00000001" pojawia się zakładka Przywracanie systemu w Właściwościach

Mojego Komputera z “ptaszkiem” przy opcji “Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach”. Czyli jest normalnie. :slight_smile:

Gdy “odptaszkuję” i opcję “zastosuję” pojawia się okno z komunikatem: “Przywracanie systemu napotkało błąd podczas próby włączenia/wyłączenia jednego lub więcej dysków. Uruchom ponownie komputer i spróbój ponownie”. Ponowne uruchomienie wywołuje tę samą sytuację. I nic. :o

Dwukrotnie już napisałem, że uruchomienie Usługi Przywracania Systemu w Usługach (tj. właśnie plik services.msc) powoduje wyświetlenie komunikatu:

"Nie można uruchomić usługi przywracania systemu na komputerze lokalnym.

Błąd 123. Nazwa pliku, katalogu lub składnia etykiety woluminu niepoprawna."

Tak, źle napisałem. Oczywiście nie kasowałem tych katalogów, tylko ich zawartość.

Polecam ten wątek z innego forum. Chyba problem został rozwiązany. =D>

Dziękuję za zainteresowanie. :lol:

Istnieje chyba prostsza metoda na usunięcie katalogu ”System Volume Information”

Użyłem programu „Unlocker” w normalnym trybie. Usunęło mi ”System Volume Information” ze wszystkich partycji. Po ponownym uruchomieniu pojawiły się ponownie a w Wartościach Systemu ponownie pojawiła się zakładka „Przywracanie Systemu”