Przywracanie systemu

1.Koniecznie zwiększ pojemnosc partycji C z 1 GB np. do ok.6 GB

:arrow: Musisz odinstalować niepotrzebne programy i pliki

:arrow: Zaznacz ikonke dysku C, PPM => Wlasciwosci => Narzedzia , w sekcji Sprawdzanie bledów wybierz Sprawdz => i zaznacz Automatycznie napraw bledy systemu oraz skanuj dysk i probuj odzyskac uszkodzone sektory

:arrow: Uruchom ponownie komputer i zacznie skanowac. Jesli wykryje jakiekolwiek bledy to tylko je usuwaj i nie naprawiaj

2.Sprawdz czy działa utworzenie punktu przywracania

Jesli nic z tego to wykonujesz:

1.Moj komputer => Narzedzia => Opcje folderow => Widok => Pokaz

ukryte pliki i foldery (zaznaczyć) oraz => Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (odznaczyc)

2.Musisz teraz przejąc folder System Volume Information na własność i przyznać sobie prawa do jego skasowania. Zaloguj sie jako administrator i wykonaj tę czynnośc z tego opisu, omijasz punkt przejmowania folderu na własność i jedyne co czytasz to Podgląd i zmiana uprawnień do pliku lub folderu i dajesz swojemu kontu pełne prawo Full control.

3.Zmieniasz nazwe foldera System Volume Information na SystemVolumeIn. Dla każdej partycji C, D itd (tyle ile masz, czyli na wszystkich partycjach) powtarzasz to samo.

4.Uruchom ponownie komputer i sprawdz czy jest OK. Jeśli system dziala stabilnie likwidujesz ten folder o zmienionej nazwie z dysku

  1. Teraz dodaj te dwa fixy, klikjac na nie 2x, potwierdzasz OK i reset komputera.

sysrestoreenable.reg

systemrestore.reg

Po tych czynnosciach sprawdzasz czy mozna utworzyć punkt przywracania

Jesli i to nie pomogło to przyczyna sprzetowa lub sterowniki

Zostalo ci wykonanie jeszcze tego:

Włóz płyte z Windows XP i uzyj opcji naprawiania instalacji

Nie mam aż tyle, dysk C: ma tylko 4.87 GB.

Jakbys mogl to sprobuj uwolnic ile sie da a jak nie to pomin to i idz dalej

Zaznacz ikonke dysku C, PPM i tak dalej

Dobrze by bylo gdybys zrobil jeszcze defragmentacje dysku

EDIT

Wyczysc jeszcze Temp

C:\Documents and Settings\nazwa_uzytkownika\Ustawienia lokalne\Temp

oraz w C:\Windows\temp

Przed chwilą naprawiłem system, ale i tak nie działa przywracanie.

Już się tak wk… (denerwuje :lol: ) że mnie chyba zaraz wysadzi w powietrze.

No to jestem bardzo zaskoczony. W 80 % te porady rozwiazuja problem. Ale widac jestes wsrod tych 20 %.

To tutaj bym widzial przyczyne. Co to znaczy po formacie? Co robiles konkretnie? Jak zakladales partycje ? Jak z NTFS ? Co instalowales? Jakie sterowniki i skad ? Od kiedy to konkretnie sie zaczelo ?

Jestem przekonany, ze to wina albo sterownika lub uslugi a w najgorszym przypadku sprzetu.

Na koniec jeszcze zanim sie zdecydujesz na format zrob wolne miejsce na dysku C lub na D, i w msconfig w zakladce Uruchamianie kliknij na wylacz wszystkie, w zakladce Uslugi wylacz uslugi NVSvc, TV Remote, Diskeeper, MSDTC, NVSvc, Adobe LM Service, Drukarki i zrestartuj komputer i sprawdz

Jesli juz to nie zadziala to zostaje ci format ( o ile zalezy ci na Przywracaniu systemu), zlikwidowanie wszystkich partycji, zalozeniu nowych (wykonac pełny format a nie szybki) i do nowa zainstalowac system. Dane nagrac na CD/DVD

Jak juz zalozysz partycje i zainstalujesz Windowsa to instaluj sterowniki podpisane cyfrowo czyli oryginalne z plyty CD. Nie instaluj na razie do drukarki i Remote TV, a takze zadnych dodatkowych programow.

Na czystym Windowsie sprawdz czy dziala Przywracanie. Trzeba sprawdzic czy to nie wina sprzetu. Tylko tyle moge ci pomoc bo bardzo ciezko jest naprawic czy zdiagnozowac powazny problem z odleglosci.

Właśnie nie wiem, czy nie iść do informatyka i żeby to on mi naprawił.

To chyba aż nienormalne żeby się nie dało zrobić punktu przywracania :frowning:

Złączono Posta : 20.04.2006 (Czw) 21:33

Znalazłem jeszcze coś takiego, lecz opisuje on takie same topici jakie były na tym forum:

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb%3Bpl%3B322246

Co do tego linka z Microsoftu

To byś musial znać sie dobrze na systemie, aby samemu to naprawic a ja z takiej odleglosci to nie za bardzo bym ci mogl pomoc. Zreszta juz ci to podawalem ale to niekoniecznie ten sterownik musi byc i o takiej nazwie. Musialbym widziec to wszystko jak na tacy. Przyczyn moze byc sporo i okaze sie, ze to jakas blahostka to powodowala.

Wolalbym z tego powodu na Twoim miejscu wlasnie poprosic znajomego informatyka lub isc do serwisu o ile sam nie potrafisz zdiagnozowac sprzet i zakladac partycji na dysku.

EDIT

A jak Wam sie uda znalesc przyczyne to napisz na forum co to bylo a takze napisz czy tworzy punkt po instalacji nowego czystego systemu w razie formatu.

Występuje w sprzęcie tylko konflikt z urządzeniem systemowym:

Sterownik BIOS zarządzania systemem firmy Microsoft.

start-> uruchom-> sfc /scannow

To musiałbyś sprawdzić sterowniki do płyty głównej bo on tez moze powodować, ze nie mozna utworzyć punktu. Moga byc wadliwe.

Trzeba calkowicie odinstalować sterowniki do plyty glownej (kontrolery i inne) w trybie awaryjnym a takze pozostałe od karty graficznej, TV Remote, drukarki. Takie pliki w systemie sa ukryte. Wyczyszczenie pozostalosci z rejestru tak samo.

Wtedy jak je odinstalujesz to mozesz sprawdzic jeszcze raz ale najlepiej niech zrobi to informatyk. On bedzie wiedzial jak.

Przyczyna tez moze byc uszkodzenie systemu plików, partycji, mało miejsca na dysku itd. Niewykluczone, ze i sprzet.

Niestety nie posiadam sterowników do płyty głównej, gdyż ten informatyk podczas naprawy zmienił moją płytę główną z Shutle na VIA.

sprawdz:

czy jest klucz DisableSR i daj mu wartość 0

oraz:

czy jest klucz Start, daj wartość 0

Wszystko jest na zero ponieważ było to domyślnie.

Jednak mam dziwne przeczucie, że mam system na jądrze windows 2000 poniewaz:

  1. nie uruchamia mi isę regedit tylko regedt32

  2. przywracania systemu nie działa.

System miałem z wgranym service pack 1, więc nie wiem czy pomoże zainstalowanie Service Pack 2.

Nie, nie jestes na jądrze Windows 2000

Zarówno Regedt32.exe jak i Regedit.exe to edytory rejestru z roznymi funkcjami. Tylko, ze w nowszej wersji okienek funkcje edytora rejestru Regedt32.exe zostały włączone do Regedit.exe

Aby rozwiąć Twoje watpliwości sprawdz w katalogu C:\WINDOWS czy masz plik regedit

Sprawdz sobie jaki system masz:

Start=>Uruchom => cmd i wpisz systeminfo

Masz Windows XP z SP2

To na podstawie Twojego loga z Hijacka

Ja tez moge mam Regedt32.exe, ale moj system to Windows XP