Przywracanie Windows 7 a partycje

Witam.

Zamierzam przywrócić system za pomocą partycji recovery (Samsung recovery solutions).

Przeniosłem swoje dokumenty itp. na drugą partycję, ale nie jestem pewien czy przy przywracaniu przez Samsung Recovery Solutions nie stracę też tej drugiej, czy tylko systemowej partycji? Bardzo zależy mi na tych danych i nie chcę, aby coś poszło nie tak…

Pozdrawiam,

sebbo14

Nie stracisz drugiej, przywracana jest tylko systemowa.

tak jak kolega napisał wyżej a jeśli się bardzo boisz to zrób kopie tych plików na pendrive albo nagraj na płytę i jeśli masz więcej niż 2 partycje to na tamte też daj kopie plików

NIe zawsze! Niektóre oprogramowanie recovery przywraca wszystkie partycje do stanu domyślnego, przy okazji formatując je.

Na pewno nie. Recovery formatuje wyłącznie partycję systemową C, Resztę, D, pozostawiając bez zmian, więc dokumenty zostają nienaruszone. Na partycji D znajdują się przecież pliki programu recovery, więc program nie sformatuje sam siebie przecież. Wszystkie partycje zostaną sformatowane, jeśli zastosuje się odzyskiwanie systemu z płyt, które koniecznie należy sobie wcześniej /po zakupie nowego laptopa/ przygotować! Jednak mimo wszystko należy zrobić sobie kopię dokumentów przed uruchomieniem programu recovery. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy.

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem że Recovery przywraca tylko systemową, to jest w większości przypadków ustalone przez producenta, np. w niektórych Toshibach i Acerach Recovery scala dysk w jedną partycję i formatuje, w MSI formatuje tylko systemową a w Asus daje wybór, Format C: , format wszystkich partycji, scalenie dysku w jedną partycję, pisze o tych markach bo miałem z nimi styczność…

BTW. Toshiba i Acer mogły już to poprawić, jednak mądrze by było zrobić backup o ile nie jest się pewnym skutków odzyskania systemu z Recovery.

Mam laptopa Samsunga i Samsung recovery solution przywraca wyłącznie partycję systemową.