Przywrócenie danych

Witam, mam pytanie czy jest może jakiś program który pomoże mi przywrócić dane z dysku twardego po formacie?

Mam problem ponieważ około roku temu zrobiłem na dysku format, a zapomniałem ze mam tam ważne pliki. Szukam jakiegoś dobrego programu aby odzyskać pliki jpg oraz notatnik.

Dodane 05.02.2012 (N) 9:52

aha. System to winwows xp

Nie “format” tylko formatowanie lub sformatowałeś dysk.

Po roku? Zapomnij , że cokolwiek odzyskasz, takie operacje udają się zaraz po skasowaniu danych przed nadpisaniem ich przez nowe dane.

Dla zaspokojenia własnej ciekawości możesz pobawić się np. programem Recuva: http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog … 13044.html

Jeśli dane były na partycji systemowej i ten dysk jest obecnie podpięty do komputera na którym pracujesz to każda chwila jego pracy powoduje ponowne nadpisane starych danych - przez rok zostały one nadpisane tysiące razy, teraz to nawet specjalistyczna firma ich nie odzyska.

tylko ze nie mam nowych danych. Na tej partycji co chce odzyskać dane mam jedynie 1 sezon serialu na okolo 300 GB

jak sformatowałeś i w to miejsce wrzuciły się jakieś nowe pliki to jak nawet odzyskasz to będzie jakiś % tych danych. Możesz nawet ich nie odczytać.