Przywrocenie windowsa ze skopiowanej partycji

Witam. Korzystałem z windows 7 lecz postanowilem wrzucic linuxa. Skopiowalem easeuem partycje z systemem na inny dysk. Teraz chcialbym wrocic na windowsa. Skopiowałem ta partycje spowrotem i uruchomilem z plytki naprawe systemu. Wpisalem w wierszu polecen

bootrec /fixboot

bootrec /fixmbr

bootrec /scanos

bootrec /rebuildbcd

(niestety 2 ostatnie nie zadziałały) I odpaliłem naprawe systemu podczas uruchomiania. Komputer sie zrestartowal, wyskakuje naprawa i okienko że nie da sie tego systemu naprawic :roll: Da sie jeszcze jakos odzyskac tego windowsa?

Ps. Sory za polskie znaki ale nie dziala mi alt :roll:

Przywróć tym programem partycję dokładnie w to samo miejsce (na tą samą partycję), z której robiłeś obraz i nie powinno być problemu. Jeśli zmieniałeś rozmiary i strukturę partycji do instalacji Ubuntu - stąd może być problem (zmieniły się UUID-y partycji). Z reguły trzeba przywracać na tą samą partycję (takiego samego rozmiaru), ewentualnie może być większa. Programu, którym robiłeś obrazy - nie znam, więc nie wiem, jakie tam są np. dodatkowe opcje. Po przywróceniu obrazu partycji nie trzeba uruchamiać naprawy systemu - powinno być ok.

No wlasnie niestety przy kopiowaniu na 2. dysk zmniejszylem ta partycje. :oops:

No to przerób ją na trochę wiekszą i próbuj przywracać. Na większą partycję od źródłowej nie powinno być problemu.

Jakie miałeś wcześniej te partycje? Masz obraz tej ukrytej partycji /boot ?

Wlasnie zapomnialem dodac ze byla partycja boot ktora miala 100mb. Jej niesty nie skopiowalem :oops:

Dodane 16.01.2011 (N) 12:48

Czyli jesli teraz skopiuje ta partycje i zwieksze jej rozmiar to bedzie ok? Bo jesli to zrobie to usune linuxa na ktorym siedze, gdyby wtedy nie udalo sie przywrocic win7 to bym musial od nowa instalowac linuxa :?

Masz płytę z systemem to instaluj od nowa. Bez partycji /boot nic nie zrobisz. Jeśli to laptop - recovery też usunąłeś?

Nie jest to Pecet. A jakby tak zainstalowac od nowa i potem podmienic c:\ ? :lol: :lol: :lol:

Instaluj system od nowa i tyle. Na drugi raz zrobisz obrazy wszystkiego. Co chcesz podmieniać i w jakim celu?

Po to zeby miec spowrotem programy i ustawienia. Robilem tez punkt przywracania ale po zabootowaniu instalki windowsa i wybrania opcji przywracania obrazu systemu nie znajduje mojego punktu :frowning:

Po to zeby miec spowrotem programy i ustawienia. Robilem tez punkt przywracania ale po zabootowaniu instalki windowsa i wybrania opcji przywracania obrazu systemu nie znajduje mojego punktu :frowning:

Teoretycznie można tak zrobić. Czyli zainstalować od nowa - będzie partycja /boot. Potem przywrócić C : \ z zachowanego obrazu - próbuj.

No wlasnie wacham sie czy probowac bo moze sie nie udac :frowning: Poczekam to moze jeszcze ktos sie wypowie czy jest to mozliwe 8)

Dodane 16.01.2011 (N) 14:06

Skopiwałem jeszcze raz gpartedem partycje z systemem, odpaliłem z płyty wiersz poleceń wpisałem to co wcześniej, a potem wybrałem naprawę podczas uruchamiania. I działa tylko że jest jeden problem - Przy włączeniu kompa wyskakuje komunikat: "disc boot failure insert system disc and press enter " wtedy muszę włożyć instalke windowsa i wciskam enter i uruchamia mi sie system. Co zrobić z tym błędem?