PS2 kilka pytań poczatkujacego

Witam :lol:

Jak w temacie jestem bardzo zainteresowany zakupem mojej pierwszej konsoli PS2… ponieważ zanim PS3 i same gry na nią “stanieją”

i tu moje pytania codo PS2 slim :slight_smile:

  • czy da się podłączyć Monitor LCD (LG L1718S) i grac bezproblemowo ?

  • jak wygląda sprawa ze slap magic wystarczy ze przed każda gra będę odpalał go czy muszę coś “spawac&lutowc” ??

  • czy można odłączyć moja klawke i myszkę z PC do PS2 i grac ??

  • PS2 maja różne wersje jak np. zeby mies firewire w PS2 musisz kupić pske z serii 1xxxx - 3xxxx ale nie ma to innego wpływu na konsole ??

  • jeśli już na jaka serie patrzeć :slight_smile:

  • ile kosztuje naprawa PS2 jesli laser padnie??

  • czy swap magic jest dostrojony do danej serii PS2 czy działa na wszystkich modelach/seriach

  • czy można grac w gry na PS2 przez neta normalnie

w miarę rozwijania się mojej ciekawości będę dopisywał pytania :slight_smile:

Jeśli monitor posiada wejścia komponentowe to tak. PS2 nie jest przystosowana do pracy z monitorem gdyż wszystko na nim wygląda ohydnie.

Lutować nie ale zamontować Magic Kays.

Bezpośrednio do konsoli nie, ale istnieją przejściówki które na to pozwalają.

Wszystkie modele to te same urządzenia. Klasyfikacje wprowadzony gdyż każdy model ma inaczej skonstruowaną płytę głuwną szczegulnie dlatego żeby utrudniać przerabianie konsol mod-chipem piratom.

To bez znaczenia. Teraz w sklepach są tylko najnowsze.

Laser to koszt ok 30zł naprawa nie kosztuje nic tylko trochę czasu. W serwisie do 200zł.

Działą na wszystkich konsolach PS2

Raczej jest to bardzo trudne.

Ze swojej strony polecam zakup XBOX 360.

Ja też polecam XBOX 360 i FIFA Street 3 :o

zauważ kolego ze nie każdego stać na nextgeny dzisiaj i nie każdy chce zapłacić 1300zł za konsole i 300zl za grę a ja NIENAWIDZĘ FIFY :slight_smile:

puki co skupiam się na PS2 i poczekam z rok lub 2 lata aż to wszystko stanieje :slight_smile:

PS.preferuje produkty SONY a nie MICRO$OFTU :wink:

Klawe można podłączyć do portów USB w PS2.

${CIACH} Idź na łąkę lepiej się opalać.

Kolejne farmazony, jak masz takie brednie wypisywać to się lepiej wyloguj z tego forum.

Każdy w temacie wie, że najlepsze modele PS2 to SCPH-30004R(V6), SCPH-39000(V7) , SCPH-50003(V9) i SCPH-50004a(V10) z tym ostatnim bywa różnie ale to są modele, których trzeba szukać. Slim’y to szajs można na tym kotlety smażyć. Jedyny plus tego zdziorba to wbudowany Network. A do normalnej PS2 można do kupić Network’a i podłączyć dysk pecetowy na IDE i grać w giery z hadeka(co przyśpiesza je od 2-4 razy - ofkoz trzeba mieć przerobioną konsolę).

Taaa 30zł jeżeli o slim’a chodzi bo w normalnej to koło 2 stów jest.

Taaa ale już o tym nie wspomniałeś, że to badziewie DL’ów już nie uruchamia i nie ma to jak wygoda z użytkowania chip’a bo nie trzeba swap’ować konsoli a chip wszystko odpala czego o tym bublu swap tragic nie można powiedzieć.

@maniekz no jasne klawe można podłączyć do portu USB,ale są małe szanse,że to zadziała przynajmniej umnie kupiłem zwykłą i niedziała…

P.S lepiej kupić najnowszą wersję PS2 tzn slim ja posiadam z serii 50004 i wersję slimki i świetnie działa konsola ma prawie 2 lata i laser działa znakomicie,czyta nawed mocno porysowane płyty,swap magica bierz 3.6,a nie 3.8 bo na 3.8 to strata pieniędzy…pozatym miej dużo cierpliwości przy zamontowaniu,bo jest ciężko przy to zamontowaniu blokady przy laserze,jeśli chodzi o wgrywanie Swapa to wkładasz płytkę ze swapem w przypadku odpalonej gry z CD to Cd czy DVD to DVD,czekasz aż się zabotuje i wykładasz płytkę ze swapem i wkładasz płytkę z grą i klikasz X.

Maniekz jak nieużywałeś PS 2 i swapa to się niewypowiadaj ${CIACH} swap wszystko bezproblemowo odpala umnie każda grę…

pozatym w starszych wersjach szybko pada laser drogie dziecko…żal.pl w nowych slimkach jest to naprawione…

Nie pajacuj bo o PS2 to {CIACH} wiesz.

Miałem 3 PS2-ki. Jedną 6-cio letnią opchnąłem kumplowi i działa do dziś bez napraw i bez wymiany lasera(V6) drugą 50004 silver sprzedałem innemu i tak samo śmiga a obecnie mam 2-u letnią 50003 z czytnikiem HD-7 i też jak złoto chodzi. Jak ${CIACH} wiesz na temat PS2 to się ${CIACH} nie wypowiadaj.

silver i pink mają najlepsze lasery… slim ma najgorszy… a grube ps2 jest po środku…

A o jaki ci silver chodzi ? Bo obie tłusta i smukła są w wersji silver.

A poza tym do grubych nie ma lepszego czytnika jak Sony KHS-400C i Sanyo HD-7 bo są jeszcze KHS-400B(nie mówię o wariacjach typu R,Q itp.), które najczęściej ulegają awarii ale można je bez problemu zamienić na KHS-400C bez konieczności grzebania w EEPRom’ach.

dlaczego SM 3,6 a nie 3,8 przecież 3,6 już jest przestarzały

PS. ja mam zamiar kupić tylko SLIMKE i tylko Swap :lol:

To sobie kupuj te dwa szity. Ja bym złamanego grosza za to nie dał, wolałbym używanego grubasa kupić z chip’em i sie nie ■■■ć podmiankami, przerabianiem .iso bo jakiś badziew od Ełektłonik Ałts nie idzie albo mi GT4, GOW, GOW2 przykładowo nie rusza bo się ma słap tragic’a.

zauważ tylko ze po modingu na CHIP tracisz gwarancje a przy korzystaniu z SM gwarancja pozostaje… poza tym kiedyś jak bylem na takim pseudo turnieju T5 to każdy używał SM i jakoś nikt nie narzekał :slight_smile:

// Połączono posty.

ja poproszę żeby użytkownik slimki powiedział mi coś więcej o SM pobieraniu kopi zapasowych gier jak i ciekawostkach/sposobach na najczęstsze problemy :slight_smile:

maniekz , otrzymujesz ostrzeżenie za niekulturalne odzywki w kierunku innych osób ( baldys16 , Ciebie to też dotoczy). Za każdą następną tego typu sytuację, także polecą ostrzeżenia (a po nich ban). OTy > kosz.

odświeżam temat… liczę na dalsze odpowiedzi

Ja osobiście mam PS2 SM od chyba 2-óch lat i na razie (odpukać w niemalowane… :D) nic się z nim nie dzieje, laser śmiga wyśmienicie.

Powtarzam - nie lepiej zainwestować w XBOX 360 ? Mniej będzie gier, ale PS2 to preżytek :-x

Jeżeli autor nie ma tyle kasy na kloca to go nie kupuje a poza tym, żeby granie na pudle miało sens trzeba mieć przynajmniej jakiś dobry LCD 24+’’ HD Ready.

dziękuje za odpowiedzi :slight_smile:

znalazłem forum zapaleńców PS2 i tam szukam odpowiedzi :slight_smile:

Temat zamykam