Ps2 model 70004=>niewielkie problemy

(Kratos91) #1

Mam Ps2 model 70004 już około 5 lat i wszystko było dobrze do póki zaczyna coś tam w niej dyrczeć(przy włączaniu konsoli nie dyrczy tylko gdy wsadzę płytę z grą)konsola nie była przerabiana. Wie ktoś co to może być?? Dodam jeszcze, że niektóre gry np.God of War nie wejdzie za pierwszym razem lub wcale, ale inna np.Gun,Matrix i inne chodzą. PRZY KAŻDEJ WŁOŻONEJ PŁYCIE COŚ DYRCZY laser jest dobry, bo przecież czyta to, co to może być jakiś silniczek???

(PaPuX) #2

No właśnie laser nie jest dobry.

Wymień na nowy cały mechanizm lasera.

(Kratos91) #3

jak nie jest? Przecież chodzi, i czyta gry :shock:

(Ghosthanys) #4

PaPuX ma rację siada laser

(Kratos91) #5

widzę teraz na Allegro że lasery nie są takie drogie 30zł/60zł. Ale nie widzę żeby było do mojej konsoli 70004 :confused: Więc lipa

(PaPuX) #6

Kup laser nowy razem z prowadnicą pod swój model.

Wymiana jest banalnie prosta.

(dragonn) #7

Miałem kiedyś w starym laptopie problem z napędem, też “dryczał”, pomogło naoliwienie prowadnicą (ten ślimak który porusza laserem), serio :smiley: .

(Kratos91) #8

Hymm to jest taka mała rurka, na której jest umocowany laser czy kawałek skrzywionego metalu, na któremu położony jest laser :?:

(dragonn) #9

http://forum.cdrinfo.pl/f105/schemat-budowy-ps2-76351/

Może ci się przyda. Co do tego elementu chodziło o to:

3122a040d4d1c5f8m.png

(Kratos91) #10

No i mam znowu problem :smiley: Jak ściągnąć obudowę z góry bo na konsoli nie widzę żadnych śróbek :?: A nie chcial bym zepsuć czarnulki

(PaPuX) #11

Śrubki są pod gumkami na której stoi konsola.

Takie plastikowe kwadraciki. Musisz je podważyć śrubokrętyem a pod nimi śrubki.

Po odkręceniu odwróć konsole w normalne j pozycji pracy i ściągnij górny plastik. Włala bebechy na wierzchu.