Ps2

A wiec mam zamiar kupic na allegro ps2. Pisze tam ze jest to amerykanskie ps2 i jest w jakims systemie ntsc. nie znam sie na tym i dlatego pytam sie was :slight_smile: czy jesli ten jakis system jest amerykanski to czy po pierwsze bedzie mi to dzialalo na naszym telewizorze polskim i po drugie czy nasze polskie gry w tym jakims innym systemie chyba to sie pal nazywa bedzie dzialalo na tym ps2 (ntsc). czyli w uproszczeniu czy to ps2 bedzie mi dzialac u nas w polsce i czy nasze gry beda na tym dzialac ? z gory dzieki za odp

Nie :stuck_out_tongue: musi być w systemie europejskim PAL :wink:

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Będą działać tylko oryginalne gry w ntsc czyli takie z usa. Jedyna opcja aby działały nasze gry to przerobienie konsoli a nie wiem czy to jest legalne ;]

Przerobienie konsoli jest legalne i kosztuje 150 zł :stuck_out_tongue: a

Ja coś słyszałem, że przerabianie konsoli często nie jest dla niej za dobre i może ją po jakimś użytkowaniu uszkodzić itp. Słyszałem to w salonie gier, gdzie właśnie były poprzerabiane konsole, ale nie wiem, czy to chodziło o te systemy, czy o coś innego.

Kiedyś tak było bo montowali chip niedaleko lasera i się przegrzewał i po jakimś czasie psuł ;]

W tej chwili są już innej klasy przeróbki i mają zabezpieczenia dodatkowe dla lasera itp… także jest dużo mniejsze ryzyko spalenia ;]

ps przeróbka kosztuje ok 120zl ale w necie można znależć nawet i po 80zl np http://www.allegro.pl/item509733147_prz … szawa.html

Zresztą cena zależy od modelu konsoli ;] Dowiadywałem się o to jakiś tydzień temu ;]

Ale jest też możliwość używania płyt Swap Magic choć nie wiem jak przy nich wygląda sprawa pal i ntfs ale raczej też powinny wtedy działać polskie gry ;] choć według mnie za dużo zabawy z tymi zmianami płyt itp… ;]

A przeróbka fakt jest legalna ale traci się gwarancję :]

Ta płyta Swap Magic to jest jakaś czyszcząca czy cuś? Takie cuś też robili, wkładali jakąś płyte, włączali którąś opcje na niej, pochodziła troche i następnie odpali grę.