PS3 bez routera

Witam chciałem podłączyć PS3 do sieci.

Komputer mam podłączony do sieci osiedlowej ale nie mam u siebie routera.

Żeby podłączyć teraz ps3 do internetu (taka sama zasada jak z pc pewnie ;o ) potrzebuje kupić router, podłączyć do niego kabel z neta i później z routera do ps3 i pc tak?

Później normalnie wpisać na routerze swoje aktualne ip itd. a na ps3 ustawić automatycznie żeby się ustawiło? Da rade to zrobić samemu czy potrzebny jest admin żeby przyznał drugi adres ip dla ps3?

Wszystko prawie tak. Nie wpisujesz swojego ip w router, bo router wie jakie masz ip. Ewentualnie robisz kopiowanie MACadresu do routera (z poziomu routera) jeśli wymaga tego sieć osiedlowa. Chodzi o to, że sieć osiedlowa udostępnia ci internet dowolnie lub do konkretnego adresu karty sieciowej. W pierwszym przypadku nic nie robisz, a w drugim albo kopiujesz MACadres komputera do routera albo zgłaszasz do kablówki, dodatkowe urządzenie.

Router ma funkcje NAT, tobie lokalnie przydziela prywatne IP, dlatego drugie IP od operatora nie będzie potrzebne. To tak odpowiadając na jedno z twoich pytań.

Router niczego nie wie :wink: Jeśli ma automatyczne lub dynamiczne IP, to sobie pobiera z DHCP. Jeśli statyczne, to router tym bardziej nie wie jakie ma IP.

Admin do niczego nie jest Ci potrzebny. Wszystko możesz zrobić samemu.

Dokładnie tak. Chyba że dogadasz się z adminem, to być może przydzieli Ci drugie IP. Możesz też dogadać się na abonament na dwa urządzenia, często wystarczy dopłacić 10zł więcej do abonamentu. Ty będziesz zadowolony i admin, bo zarobi sobie więcej.

Dobra dzięki, jutro będę kombinował. Najbardziej obawiałem się że będzie do tego admin potrzebny, żeby dać dostęp dla ps3 czy coś takiego. Na kompie się znam ale sieciach to zero…

Jak co to napisze tu jeszcze :wink:

 

edit:

Dzięki wszystkim. Wszystko działa bez problemu :smiley: praktycznie zerowa potrzeba konfiguracji.

Transfer spadł prawie o połowę. To normalne że jest taki spadek? Fakt że mam dwa urządzenia zamiast jednego ale ps3 wyłączone więc nic nie pobiera.

Zależy od ustawień routera. Jednak łączna prędkość połączenia nie przekroczy twojego abonamentu. W zależności ile pobiera PS3 i PC w tym czasie.

Nie, nie jest normalne. Jeśli tak się dzieje, pożycz od kogoś router i zobacz czy jest tak samo.