PS3 czy X360? Co wybrać?

Od dawna staram się zakupić jedną z tych dwóch konsol. Wymieńcie mi wszystkie za i przeciw za każdą z nich.

Kup sobie Wii, może grafika nie taka piekną,ale grywalność 10 razy wyższa, zobacz sobie na youtube filmik jak sie gra na Wii, pozatym Wii to nie taki grzejnik jak PS3 czy Xbox.

Jak mówi temat nie interesuje mnie opcja 3. Albo X360 albo PS3

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?ite … 6451#photo

najnowsze XBOX-y są w 65nm i wydzielają mało ciepła więc nie ma co się martwić o 3 światła śmierci. na XBOXa powstaje więcej gier niż na PS3. Łatwiej je tworzyć a mit o cudownej grafice na PS3 minął bo jest ona taka sama w wielu grach. Jedynym plusem jest napęd BD. Ale minusem brak wsparcia dla gier z PS2 w najnowszych wersjach czego nie można powiedzieć o XBOX360. Teraz napęd HD-DVD ma być w budowany w najnowszą wersje konsoli od M$. Wybór należy do ciebie ale na zdrowy rozsądek lepiej wziąć XBOX-a

PS3:

+nie płacisz za granie po necie

+demka prosto z neta

+obsługuje MP4 (czysto z kart pamięci itp)

+wsteczne kompatybilności

+wbudowane WiFi

+najczęściej sensowne updaty systemu (i częste)

+napęd BlueRay

-jeżeli chcesz grać 720p i wyżej to trzeba mieć w TV/monitorze albo HDMI albo DVI z HDCP!, ew konwerter cyfra analog za jakieś 200zł (allegro)

-droższe gry i jest ich mniej

XBOX:

+tańsze gry (dużo starszych jest za poniżej 100zł)

+łatwo podłączyć pod zwykły monitor przejściówką DSUB

-płacisz za granie po necie

-WIFI jako droga oddzielna część (chyba, że najnowsze już mają)

(nie wiem jak z demkami)

Miałem PS3, ale się go pozbyłem, bo było jednak za wcześnie na tą konsolę. Możesz poczekać na obniżkę cen PS3, wtedy brałbym PS3 :slight_smile:

Najlepsze gry jakie widziałem to SKATE i Hevenly Sword

Teraz obie konsole obsługują DiVX

skorzystaj z szukajki bo wiele tematów było na ten temat właśnie

a nie bierz konsoli typu co podał w linku Grzesiek13 bo ta konsola jest sflashowana i jak wejdziesz w Xbox Live to masz bana na konsolę

Do plusów XBOXa zaliczę jeszcze

*XBOX Live

*dużo demek przedpremierowych

*Wersja Arcade z WiFi i kartą pamięci, HDMI, grami w zestawie i bezprzewodowym padem co przy swojej cenie jest na prawdę hitem ~1100zł

Największym minusem PS3 jest obecność na rynku tylko okrojonej wersji 40GB, za bardzo okrojonej wg mnie

hmm… a czy nie jest to spowodowane tym ze Ps3 jest nieco krócej na rynku??

Na PS3 nikt nie chce tworzyć gier a to wszystko przez sony i pokopane narzędzia dla programistów, szybciej taniej efektywniej tworzy się gry dla XBOXa 360