PS3 i zwykly monitor (VGA)

Witam, zaczne od tego ze szukalem rozwiazania na roznych forach i niestety go nie znalazlem.

Jezeli pomylilem tematy, prosze o przenieszenie.

Zakupilem ps3 i chce je podlaczyc do mojego montiora Samsung SyncMaster B2230 ktory posiada wejscie VGA i wejscie do zasilania (nie znam nazwy).

Do polaczenia ps3 z monitorem uzywam nastepujacych kabli:

VGA_Component_Cable_for_Wii_for_PS3.jpg

Po podlaczeniu tych kabli do ps3 i monitora, monitor jest tak jakby w trybie hibernacji. Czarny ekran i nic sie nie dzieje, tylko swiatelko na dole miga.

Jestem w tych sprawach zielony i prosze o porady.

Pozdrawiam, Kuba

Wydaje mi się że mogą być to dwa powody:

  1. Niezgodność odświeżania PS3 i monitora

  2. Nie wiem czy zaprezentowane przez Ciebie kable działają w tą stronę. Wydaje mi się że te kable pozwalają przesyłać obraz z urządzenia z portem VGA na wyświetlacze z HDMI a nie odwrotnie (oczywiście mogę się mylić).

Podłączasz chinchami czy HDMI? Z tego co wiem HDMI to złącze cyfrowe, a VGA to złącze analogowe. Może tutaj się gryzą?

Dodane 25.12.2011 (N) 7:18

Podłączasz chinchami czy HDMI? Z tego co wiem HDMI to złącze cyfrowe, a VGA to złącze analogowe. Może tutaj się gryzą?

Włącz PS3 przytrzymując przycisk zasilania aż do sygnału dźwiękowego - konsola będzie próbowała dobrać odpowiedni sygnał wyjściowy.

Pharun co do jedynki, to nie mam pojecia. Dwojka: Nie, te kable przesylaja obraz z AV do VGA.

Sla17, podlaczam Z wyjscia AV do VGA wyzszymi kablami.

Jamisio, sprobowalem tak jak mowiles, ekran byl czarny i po chwili bylo czarne tlo i napisane :

Not optimum mode

Recommended mode:

1920x1080 60Hz

@Dziekuje za powyzsze odpowiedzi, nadal czekam na pomoc :stuck_out_tongue:

Dodane 28.12.2011 (Śr) 0:59

Bawilem sie w ustawieniach i mi sie udalo przerzucic obraz z tv na monitor .

Temat mozna zamknac :smiley: