PS3 vs komputer do 1400 pln?

Przymierzam się do zakupu urządzenia, które podłączyłbym do telewizora LCD 32’ fullHD.

Mam notebooka i do tej pory brałem pod uwagę zakup jedynie playstation3, ale …

  1. Do czego mi potrzebny sprzęt?

a) odtwarzanie filmów DVD i Blu-ray via HDMI,

b) surfowanie po internecie (w przypadku gdy ‘druga połowa’ okupuje notebooka),

c) oglądanie zdjęć (jpg) i ewentualna ich obróbka podstawowymi narzędziami (bardziej skomplikowane na notebooku).

Do tej pory byłem zdecydowany na zakup PS3, gdyż posiada Blu-ray/DVD via HDMI, można surfować po necie (ALE brak polskich liter) i da się wyświetlać zdjęcia (ale brak obróbki). Zastanawiam się jednak, czy za 1400pln nie można byłoby złożyć czegoś podobnego (nie wliczam zakupu myszki i klawiatury bo do PS3 też musiałbym zakupić). Ostatecznie wolałbym prostego kompa z linuxem, którego moża później rozbudować niż PS3 ( żadnych gier ). Z drugiej strony nie wiem czy najprostszy komp z blu-ray po hdmi nie będzie kosztował więcej niż PS3…

co byście radzili?

kup sobie lepiej Xbox-a niż PS3 :stuck_out_tongue: chociaż masz więcej gier na Xbox-a :slight_smile:

pablo25

Ciekawe jak Blu-ray’a odpalisz na badziewnym xBoxie ?

Na twoim miejscu wziąłbym PS3. Ja odradziłbym ci XBoxa-a, mój kumpel kupił i narzeka, że mu sie grzeje, a co za tym idzie pogarsza się wydajność, nawet może sie zawieszać w dodatku głośno pracuje.

Panowie. Nie gram w gry :shock: bo nie mam na to czasu…

Sprzęt potrzebny li tylko do oglądania DVD/Blu-ray + surfowania po necie + pokazu zdjęć dla rodzinki.

Xbox odpada bo nie ma czytnika blu-ray.

Pytanie: czy da się złożyć alternatywnie jakiś sensowny sprzęt PC za 1400pln, który miał by na pokładzie blu-ray via hdmi…

Oczywiście że się da. Ale to ma być razem z monitorem ? Bo jeśli tak to wątpię :?

  • za monitor będzie robił telewizor LCD 32’ fullHD.

  • zakup bezprzewodowej myszy i klawiatury oddzielnie (nie wliczam do tych 1400pln).

  • aby wytanić mogę nawet zainstalować darmowe ubutu zamiast produktu MS.

nie wiem tylko na jakie komponenty zwrócić uwagę. :roll: Wszyscy piszą co jest “the best” a ja pewnie będę zmuszony kupić słabszy sprzęt, aby zmieścić się w cenie…

Ja tam polecam PS3 :slight_smile: Sam jestem jego posiadaczem i jestem bardzo zadowolony. Posiadam kilka filmów na Blu-ray i muszę przyznać, że wyglądają naprawdę świetnie (Sony Bravia 40cali), obraz jest ostry jak brzytwa, więc do filmów się nada. Konsola jest bardzo cicha, więc to kolejna jej zaleta. Po podłączeniu np. cyfrówki zdjęcia “przeskakują” błyskawicznie (gdy wciśniesz odpowiedni przycisk w tym samym momencie widzisz już kolejne zdjęcie-zero opóźnień). Obróbka niestety nie możliwa (na OS PS3), ale da się zainstalować linuxa więc myślę, że po tej modyfikacji obróbka zdjęć będzie możliwa. Apropo gier polecam Metal Gear Solid 4 (właśnie gram :smiley: ), Uncharted, GTAIV - myślę, że to obowiązkowe gry (które dotąd wyszły) :smiley:

Pozdrawiam :slight_smile:

Bierz PS 3, bardziej się opłaca.

Myślę, że do takich zadań jak wymieniłeś możesz złożyć zestaw np:

-płytka z chipsetem 780G (ma wsparcie dla filmów HD itp, dzięki temu mało obciąża procka, z tego co pamiętam płytka GIGABYTE ma wyjście HDMI)

-procek starczy coś pod Athlona 64 x2 4600+

-2GB DDR2 wedle uznania firmy

-dysk 250-320GB

-napęd BluRay

-obudowa typu MediaCenter

przy dobrym wietrze zmieścisz się w te 1400zl a i masz do tego małe centrum rozrywki na którym bez problemu obejrzysz film HD, posurfujesz i będziesz mógł zająć się obróbka zdjęć. A nawet jakby Cię raz kiedyś naszło zagrać to ten zintegrowany Radeon HD 3200 da radę:)

Jak ma się starą wersje xboxa to sie grzeje. PS3 miałem sprzedałem i dobrze mi z tym. Jak by się dało nabyć wersje gdzie działają gry z PS2 to jeszcze może była by ta konsola warta swojej kasy, a Blue-ray i tak nie daje przewagi na konsola MS. Graficznie tak samo wyglądają gry. Zas o super procku PS3 powstało kikla ciekawych artykułów, w których jest napisane iż jego moc owszem w laboratoricha itp. jest ogromna ale w tworzeniu gier sprawia dużo problemów. Swoje fanboystwó zakoncze tym iż xbox360 jest ładniejszy niż ten opiekacz…

Wracając do tematu moja propozycha dla Ciebie:

-Płyta główna MSI P31 Neo-F - P31

-Zasilac MC 350W

-Procesor INTEL PENTIUM DUAL CORE E2180 - 2.00 GHz BOX

-Pamięć GEIL DDR2 2048 MB / 800 (2 x 1024 MB), CL5

-Napęd DVD-ROM LITEON DH-4O1S - BLU-RAY, SATA, BOX, czarny

-Karta PCIex ASUS HD 2400 PRO 256 MB - EAH2400PRO/HTP/256M

-Dysk SEAGATE 500 GB, 32 MB, SATA II - ST3500320NS

-Zostaje 100 zł na obudowe bo za to wszysto dasz 1300 zł.

lepiej tak

PŁYTA GŁÓWNA GA-MA78GM-S2H AMD780G

ATHLON 64 X2 4200+ AM2

GOODRAM 2gb 800mhz

WD3200AAKS

pionieer BDC-S02

Modecom MC 350w

jakaś obudowa do tego i gitas :slight_smile:

I super!! Tak też mistrz.

Tylko nie tego badziewnego Athlona,

Płytka raczej: Gigabyte P35C-DS4

Procek ok, ew E7200

Pamięć jest słaba, weź np. OCZ Platinum 2x1GB rev.2, a jeżeli masz zamiar kręcić je to weź GoodRamy Pro 900 lub Cruciale Ballistix’y 800MHz

Napęd kiepski, ale i tak z tańszych bluray’ów nic nie ma…

Karta grafiki, bardzo słaba, weź coś HD3xxx

Dysk jest ok, mógłby być Spinpoint ale ten jest ok.

Tak, tylko, że są gry i GRY. Niestety na X-KLOCU wychodzi znacznie więcej gier (w dodatku część z nich po pół roku jest konwertowana na PC - patrz Test Drive Unlimited, Gears of War). Na PS masz i gry i GRY. Przykład? Metal Gear Solid to GRA, to seria gier która istnieje już od PSone, kolejne części nie powstają co roku jak Fifa czy NFS - powstają kilka lat, są przemyślane :slight_smile: Na PS masz parę innych serii GIER - Final Fantasy, God of War, Tekken itp. Widzisz, w grach nie zawsze chodzi o grafikę - to prawda, że musi być jakiś postęp, ale głównie liczy się grywalność - zabawa z GRY. By the way, sprzedają jeszcze wersję 60GB na której działają gry z PS2 i PSX (ciężko dostać ale… http://www.allegro.pl/search.php?string=60&from_showcat=1&category=46077&country=1) Muszę się zgodzić natomiast z problemami programistów z okiełznaniem mocy PS3 - skomplikowana architektura procesora - chociaż i w tym programiści radzą sobie coraz lepiej. Dobra, kończę swoje wywody, bo i tak nie przekonam fanboy’a konsoli M$ - i dobrze, bo każdy powinien mieć swoje zdanie :slight_smile:

Rzecz gustu http://img367.imageshack.us/img367/8848/061113130024bp3.jpg :slight_smile: Pomimo że mam obie konsole (właściwie to miałem - xbox’a sprzedałem) podoba mi się bardziej PS3 - lubię połączenie czerni z chromem - ale cóż, są gusta i guściki :smiley:

P.S. Zapomniałbym o kwestii pad’a - ten od XBOX’a jest super - PS3 ma też dobry, ale ten od M$ zdecydowanie lepiej leży w dłoni :smiley:

Pozdrawiam :slight_smile:

Dzięki za odzew.

Wygląda na to, że jednak można poskładać jakąś alternatywę do PS3 8)

Widzę, że są dwie tendencje AMD vs INTEL.

Padła propozycja tylko jednej grafy: PCIex ASUS HD 2400 PRO 256 MB - EAH2400PRO/HTP/256M i kontrpropozycja “HD3xxx” (który… i jaka firma asus, msi, gigabyte, itp).

Z drugiej strony nie znalazłem propozycji dla grafy do AMD… czyżby powyższe grafy pasowały również do tego procka?

W sumie na dużym twardzielu mi nie zależy (320GB - ok!) tak jak na przyzwoitym oglądaniu filmów HD i DVD/AVI. Żeby obraz nie przycinał na 32’HDfull…

EDIT:

mój typ (na podstawie waszych typów):

MSI P31 Neo-F - P31 PLN 152,00

INTEL Pentrium Dual Core E2180 2GHz PLN 175,00

GOODRAM 2 gb 800mhz PLN 105,00

grafika: coś do 220pln ??

WD3200AAKS 320GB PLN 165,00

DVD-ROM Liteon DH-4O1S PLN 352,00

Modecom MC 350w PLN 81,00

obudowa: coś do 150pln ??

jaką kartę z DVI do 220,00pln kupić to tego zestawu aby filmy na blu-ray płynnie chodziły na LCD 32’fullHD ?

grafe bierz tylko HD3450 za ok 100zł…

buda tylko coolermaster elite 331 lub 333…

po co brać dodatkową grafę? Jeśli weźmie płytkę na AMD780G to ten radek 3200HD jest podobnej wydajności co HD2400 na PCI-e więc sensu przepłacać nie ma. Na płycie od Gigabyte z tym chipsetem jest ta grafa dobry dźwięk wyjście HDMI idealna do małego kompa, centrum rozrywki.

Ja pierniczę czy wy już większość ludzi widzi tylko Intela #-o

Przecież kolega powiedział że jego zestaw nie będzie służył do gier.

Dlatego moim zdaniem zestaw AMD będzie lepszym wyborem z płytą zintegrowaną HD 3200 przynajmniej zaoszczędzi pieniądze

Samsung F1 320GB HD322HJ 16MB Cache 141zł

CoolerMaster Elite RC331 115zł

2x1GB Patriot LLK CL4 122zł

Gigabyte P31-DS3L 154zł

E2180 174zł

Modecom MC 400W 121zł

Lite-On DH-4O1S 352zł

Gigabyte 9600GSO 384MB DDR3 Zalman HeatPipe 296zł

Razem: 1475zł