PS3 vs Xbox 360 czyli co wybrać?

witam

w przyszłym roku przymierzam się do zakupu konsoli w związku z tym mam następujące pytania

  1. która konsola ma lepszą jakość grafiki na telewizorze HD albo monitorze LCD?

  2. która jest lepsza biorąc pod uwagę jakość wykonania i podzespoły?

3)na która wg was będą dłużej wychodzić gry?;]

PS3 jest lepsza pod względem jakości. Oczywiście na Xboxie (można się było tego spodziewać po Billu) większość rzeczy jest płatne np. Xbox Live (granie w necie), Microsoft Points (ściąganie patchów, łatek do gier)… W PS3 wszystko to jest za darmo jednak cena samej konsoli jest znacznie wyższa. Mimo to bardziej ciekawe jest wg mnie x360. Możliwość odblokowywania osiągnieć.

Obydwie konsole prezentują się podobnie. XBOX ma troszkę dokładniejszą i wyraźniejszą grafikę.

Jakość to już kwestia gustu. Mnie podoba się XBOX bo ma fajne miękkie kształty oraz matowy plastik.

Podzespoły. XBOX ma troszkę większą moc obliczeniową ale słabszą wydajność tekseli. W PS3 odwrotnie.

XBOX 360. Gier jest mnóstwo a będzie jeszcze więcej i coraz więcej developerów rezygnuje z pisania pod PS3 a zaczyna na XBOX. Chociażby słynna seria Tekken lub Metal gear solid.

Osobiscie posiadam XBOX 360 i nie chce żeby zabrzmiało że jestem jej fanem. Wybrałem dobrze i teraz PS3 już bym nie kupił.

Witam!

Też miałem taki dylemat i tydzień temu go rozwiązałem :D. Padło na xboxa 360 premium. Ale i tak najważniejsze jest to by miło spędzić czas. Nieważne czy z Microsoftem czy z Sonym. Nie ma nic lepszego niż rozwalić piątkowym wieczorem dupsko w fotelu browarkiem w jednej ręce a padem w drugiem i pocisnąć w GTA IV, Halo czy Mirror’s Edge śmiejąc się, że PC’towcy doznają tej rozkoszy gdzieś za 3 miesiące :slight_smile:

a jakie są róznice między wersjami arcade,premium i elite?

bo tak patrze po cenach to arcade mniej niz 700 zł a elite ponad 1100

z czego wynika taka różnica?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Xbox_360

Na dole masz tebelke.

A co jest z ogladaniem filmow???

na xboxie da sie ogladac filmy ??

na ps3 jest (nasz) blue-ray wiec pewnie pod tym wzgledem jest lepsza

Ogolnie ja bym bral XBOXA, fajna jest usluga Live Microsoftu umozliwiajaca gre przez siec.

Technicznie rzecz biorąc różnice pomiędzy tymi konsolami są bardzo drobiazgowe, o tyle fajniej że PS3 ma odtwarzacz Blu-Ray, także jak chcesz oglądać filmiki na “niebieskich płytach” i kupić dodatkowo konsolę to lepiej chyba PS. Dla mnie osobiście fajniejszy jednak Xbox. Dlaczego? Bo takie mam widzimisię :smiley: bo ma fajniejszą obudowę, grając na obydwu konsolach lepiej mi przypadł do gustu właśnie Xbox. Ale to moja opinia, możecie się z nią nie zgadzać. Oby Microsoft wypuścił XBoxa z odtwarzaczem Blu-ray. Będę pierwszy w kolejce po niego :slight_smile:

Acha i jest jeszcze jeden argument:

Nawet jeśli jesteś uczciwym graczem, który kupuje oryginalne gry (ja np. kupuje, ale przyznam się, że nie niestety nie wszystkie) to koszt płytki wynoszący czasem nawet 230zł kiedyś Cię w końcu przerośnie. I tu otworem stoi Xbox, którego łatwej od PS przerobić tak, aby gry “mniej oryginalne” działały - z PS3 są podobno pewne problemy w tej dziedzinie :slight_smile:

Przerabianie konsoli nie jest nielegalne wiec mogę ci napisać że jest to proste i tanie, bez modyfikacji sprzętowej.

No są a raczej nie ma, bo nie ma przerobionych PS3 :smiley:

Tak

DIVX,XVid, MPG4,WMV i jeszcze parę odmian ale nie pamiętam. Poza tym wszystko może działać w FULL HD

Ja tez się przymierzam do konsoli, ale już wybór padła na xboxa. Miałem okazję grać na ps3 i xboxie i powiem szczerze, że mi 360 bardziej do gustu przypadł. Podobno warto jest kupić w okolicach lutego bo wtedy ceny najbardziej spadną (rada forumowiczów).

Ja juz postawilem na xbox ale chcialbym sie spytac jaki rodzaj bylby najlepszy (Arcade czy Premium)???

Chodzi mi o to gdyz chcialbym go przerobic i czytac kopie zapasowe ale widzialem na innych

forach ze wazny jest dysk twardy tzn. wartałoby miec minimum 20gb bo karta 256MB jest

PONOC niewystarczajaca.

AHA i czy lepiej kupic nowy i samemu przerobic czy juz przerobiony przez kogos ??

dziekuje i przepraszam za moj jezyk :slight_smile:

pozdrawiam

Obecne premiumy mają 60gb dysk. Moim zdaniem lepiej kupić opcję z dyskiem, ponieważ grając z płyty xbox strasznie huczy i buczy :smiley:

Dysk można też dokupić potem ale wtedy on drożej wychodzi.

a co jest z chlodzeniem?

Starsze wersje chyba nie maja poprawionego chlodzenia dlatego czesciej wystepuja 3ROD

ktore wersje maja poprawione chlodzenie ??

Jak będziesz kupował to patrz na datę produkcji. Te po 207 już nie maja problemu z tym.