PS3 vs Xbox 360 czyli co wybrać?

(Goryl2) #1

witam

w przyszłym roku przymierzam się do zakupu konsoli w związku z tym mam następujące pytania

1) która konsola ma lepszą jakość grafiki na telewizorze HD albo monitorze LCD?

2) która jest lepsza biorąc pod uwagę jakość wykonania i podzespoły?

3)na która wg was będą dłużej wychodzić gry?;]

(Patryk94) #2

PS3 jest lepsza pod względem jakości. Oczywiście na Xboxie (można się było tego spodziewać po Billu) większość rzeczy jest płatne np. Xbox Live (granie w necie), Microsoft Points (ściąganie patchów, łatek do gier)... W PS3 wszystko to jest za darmo jednak cena samej konsoli jest znacznie wyższa. Mimo to bardziej ciekawe jest wg mnie x360. Możliwość odblokowywania osiągnieć.

(PaPuX) #3

Obydwie konsole prezentują się podobnie. XBOX ma troszkę dokładniejszą i wyraźniejszą grafikę.

Jakość to już kwestia gustu. Mnie podoba się XBOX bo ma fajne miękkie kształty oraz matowy plastik.

Podzespoły. XBOX ma troszkę większą moc obliczeniową ale słabszą wydajność tekseli. W PS3 odwrotnie.

XBOX 360. Gier jest mnóstwo a będzie jeszcze więcej i coraz więcej developerów rezygnuje z pisania pod PS3 a zaczyna na XBOX. Chociażby słynna seria Tekken lub Metal gear solid.

Osobiscie posiadam XBOX 360 i nie chce żeby zabrzmiało że jestem jej fanem. Wybrałem dobrze i teraz PS3 już bym nie kupił.

(johny b) #4

Witam!

Też miałem taki dylemat i tydzień temu go rozwiązałem :D. Padło na xboxa 360 premium. Ale i tak najważniejsze jest to by miło spędzić czas. Nieważne czy z Microsoftem czy z Sonym. Nie ma nic lepszego niż rozwalić piątkowym wieczorem dupsko w fotelu browarkiem w jednej ręce a padem w drugiem i pocisnąć w GTA IV, Halo czy Mirror's Edge śmiejąc się, że PC'towcy doznają tej rozkoszy gdzieś za 3 miesiące :slight_smile:

(Goryl2) #5

a jakie są róznice między wersjami arcade,premium i elite?

bo tak patrze po cenach to arcade mniej niz 700 zł a elite ponad 1100

z czego wynika taka różnica?

(Kola1214) #6

Na dole masz tebelke.

(Pajtelek) #7

A co jest z ogladaniem filmow???

na xboxie da sie ogladac filmy ??

na ps3 jest (nasz) blue-ray wiec pewnie pod tym wzgledem jest lepsza

(system) #8

Ogolnie ja bym bral XBOXA, fajna jest usluga Live Microsoftu umozliwiajaca gre przez siec.

(And798) #9

Technicznie rzecz biorąc różnice pomiędzy tymi konsolami są bardzo drobiazgowe, o tyle fajniej że PS3 ma odtwarzacz Blu-Ray, także jak chcesz oglądać filmiki na "niebieskich płytach" i kupić dodatkowo konsolę to lepiej chyba PS. Dla mnie osobiście fajniejszy jednak Xbox. Dlaczego? Bo takie mam widzimisię :smiley: bo ma fajniejszą obudowę, grając na obydwu konsolach lepiej mi przypadł do gustu właśnie Xbox. Ale to moja opinia, możecie się z nią nie zgadzać. Oby Microsoft wypuścił XBoxa z odtwarzaczem Blu-ray. Będę pierwszy w kolejce po niego :slight_smile:

Acha i jest jeszcze jeden argument:

Nawet jeśli jesteś uczciwym graczem, który kupuje oryginalne gry (ja np. kupuje, ale przyznam się, że nie niestety nie wszystkie) to koszt płytki wynoszący czasem nawet 230zł kiedyś Cię w końcu przerośnie. I tu otworem stoi Xbox, którego łatwej od PS przerobić tak, aby gry "mniej oryginalne" działały - z PS3 są podobno pewne problemy w tej dziedzinie :slight_smile:

(PaPuX) #10

Przerabianie konsoli nie jest nielegalne wiec mogę ci napisać że jest to proste i tanie, bez modyfikacji sprzętowej.

No są a raczej nie ma, bo nie ma przerobionych PS3 :smiley:

Tak

DIVX,XVid, MPG4,WMV i jeszcze parę odmian ale nie pamiętam. Poza tym wszystko może działać w FULL HD

(Eryk42) #11

Ja tez się przymierzam do konsoli, ale już wybór padła na xboxa. Miałem okazję grać na ps3 i xboxie i powiem szczerze, że mi 360 bardziej do gustu przypadł. Podobno warto jest kupić w okolicach lutego bo wtedy ceny najbardziej spadną (rada forumowiczów).

(Pajtelek) #12

Ja juz postawilem na xbox ale chcialbym sie spytac jaki rodzaj bylby najlepszy (Arcade czy Premium)???

Chodzi mi o to gdyz chcialbym go przerobic i czytac kopie zapasowe ale widzialem na innych

forach ze wazny jest dysk twardy tzn. wartałoby miec minimum 20gb bo karta 256MB jest

PONOC niewystarczajaca.

AHA i czy lepiej kupic nowy i samemu przerobic czy juz przerobiony przez kogos ??

dziekuje i przepraszam za moj jezyk :slight_smile:

pozdrawiam

(johny b) #13

Obecne premiumy mają 60gb dysk. Moim zdaniem lepiej kupić opcję z dyskiem, ponieważ grając z płyty xbox strasznie huczy i buczy :smiley:

(Eryk42) #14

Dysk można też dokupić potem ale wtedy on drożej wychodzi.

(Pajtelek) #15

a co jest z chlodzeniem?

Starsze wersje chyba nie maja poprawionego chlodzenia dlatego czesciej wystepuja 3ROD

ktore wersje maja poprawione chlodzenie ??

(Eryk42) #16

Jak będziesz kupował to patrz na datę produkcji. Te po 207 już nie maja problemu z tym.